Öğretmen Diyarı

Sakal ve Bıyık Tipine Göre Erkek Karakterleri

Erkekler bu konuyla ilgili ”ne alaka?” diye düşünebilirler. Ee siz uzmanlardan daha mı iyi bileceksiniz yani? Var bir alakası ki uzmanlar öyle diyor…

İşte sakal ve bıyık şekillerine göre erkek karakterleri. Bakın bakalım kendinizden bir şeyler bulabilecek misiniz?

Top sakal

Bu tipte sakalı olan bir erkek, sakal bırakmayı seviyor ama yüzünü tamamen kaplaması ona sıkıntı veriyor demektir. Bu da kişiliği hakkında şöyle bir ipucu veriyor olabilir; olduğu yerde hiçbir zaman tamamen bulunamıyor. Çabuk sıkılıyor. Birçok şeyi aynı anda yapmaya çalışıyor çünkü kendini tamamen bir konuya adamak ona sıkıcı geliyor. Sizce böyle bir erkekle uzun süreli bir ilişki olabilir mi? Karar sizin.

Kirli sakal

Uzun sakallarıyla yüzünü kaplamak için fazla yakışıklı olduğunu düşünen bu adam, biraz kibirli. Birçok işin üstesinden kendi başına kalkan ve bunu sanki doğal bir durummuş gibi aksettirmeyi seven bu adamdan etkilenmemek mümkün değil. Ama onun, bu “her şeyi ben bilirim” hali zamanla sizi sıkabilir, özellikle sizin de egonuz biraz yüksekse.

At nalı bıyık

Asi takılmayı seven bu adam, kendini daha iyi ifade edemezdi. Genellikle iri yapılı olan ve motor kullanmayı seven bu erkek tipi eğer evliyse bile muhtemelen karısıyla bir kavga esnasında tanışmıştır. İşte sizin için en büyük ipucu, gerçekten böyle birinden hoşlanıyorsanız, olay çıkarın.

Kaytan bıyık

Kadınlara attığı keskin bakışlarıyla onları tavlamaya çalışan bu erkeğin, arabasına kendisinden fazla güvenmesi özgüveniyle ilgili bazı problemleri olduğunu gösteriyor olabilir. Muhtemelen boynunda altın bir zinciri de olan bu adam aslında 80’ler de yaşaması gerektiğini düşünür. Siz gerçekten böyle bir adamla birlikte olmayı düşünüyor musunuz? Asıl soru bu olmalı…

Çizgi sakal

Bu tip sakal bırakan bir adam muhtemelen hassas, sevimli ve yaralı bir erkek çocuğu olduğu imajını yaratmaya çalışıyordur. 90’ların R&B müziğini hiçbir şeye değişmeyen bu erkek çocuğu, sempatik tavırlarıyla sizi kolayca etkisi altına alabilir, özellikle siz de hassas bir yapıya sahipseniz.

Van Dyke sakal

Bu erkek tipi kendini sanatçı zanneden ama aslında sadece onlar gibi düşünebilmeyi isteyen bir tiptir. Asla olduğu gibi görünmeyi beceremeyen bu erkek tipi, size nasıl yaklaşması gerektiğini çok iyi bilecektir. Bu sebeple çok dikkatli olmalısınız.

Keçi sakal

Hassas, gizemli ve biraz da kibirli olan bu adam genelde tüm tanıştığı kadınlara aynı numaraları yapar. Bir bara gittiğinizde onu muhtemelen bir kenara yaslanmış, cool bir şekilde içkisini yudumlarken bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, onun bu klasik tavırlarına karşı akıllı yaklaşımlarda bulunmak. Böylece onu zorlayacak ve farklı bir şeyler yapmaya çalışmasını sağlayacaksınız.

Hitler bıyığı

Eğer böyle bıyığı olan bir adamla karşılaştıysanız, zeki ve sabit fikirli biriyle karşı karşıya olduğunuzu unutmayın. Fikirleri konusunda kararlı yaklaşımlar sergileyecek ve siz ona mantıklı açıklamalar yapsanız dahi çok zor ikna olacaktır. Böyle bir savaşa hazırsanız buyurun, meydan sizin…

Ayhan Işık bıyığı

Çapkın, mağrur bir adam, aynı zamanda kendinizi 70’lerin Türk filmlerinde hissetmenizi sağlayacak kadar da kibar. Ancak böyle bir adam tipinin geçkin yaşlarına kadar bekar kalacağını ya da uzun süreli bir ilişkide dikiş tutturamayacağını aklınızdan çıkartmayın. “Ben onu değiştiririm” diyorsanız da bir daha düşünmelisiniz.

Stonewall Jackson sakal

Sakalı bu denli seven bir adam, muhtemelen doğayla iç içe yaşamayı seven bir tiptir. Bir dağ evi olan ya da böyle bir yerde yaşamayı tercih eden bir erkek tipiyle karşı karşıya olabilirsiniz. İnsanlarla iletişim kurmak konusunda fazla başarılı olamayan bu adam izole bir hayat isteyecektir. Eğer siz sosyal bir insansanız ilişkinizde bu durum problem yaratabilir

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol