Öğretmen Diyarı

Rakam Görünce Feleği Şaşan Sözelcilerin Sayısalcıları Ezip Geçtiği 17 Konu

Kaynak: Nefî Kâfî-Onedio

1. Sanat: Bir sözelci hayatı bütün yönleriyle yakalama yeteneğine sahiptir. 0 ve 1'lerden ibaret değildir yaşam onun için.

Sanat: Bir sözelci hayatı bütün yönleriyle yakalama yeteneğine sahiptir. 0 ve 1'lerden ibaret değildir yaşam onun için.
 

 

2. Edebiyat: Edebiyat tabii ki de bir sözelcinin sayısalcıdan daha iyi kavrayacağı bir alandır. Bir metinden çıkarılabilecek en derin ve doğru anlamları sözelciler çıkarır.

Edebiyat: Edebiyat tabii ki de bir sözelcinin sayısalcıdan daha iyi kavrayacağı bir alandır. Bir metinden çıkarılabilecek en derin ve doğru anlamları sözelciler çıkarır.
 

 

3. İletişim: Sayısalcılar daha içine kapanıkken, sözelciler daha sosyaldir. İletişim yetenekleri daha gelişkindir.

İletişim: Sayısalcılar daha içine kapanıkken, sözelciler daha sosyaldir. İletişim yetenekleri daha gelişkindir.
 

 

4. Sinema: Nuri Bilge Ceylan'ı, Kubrick'i, Hitchcock'u, Scorsese'yi, Tarantino'yu en iyi kimler anlar sanıyordunuz? Mühendis gömlekliler mi?

Sinema: Nuri Bilge Ceylan'ı, Kubrick'i, Hitchcock'u, Scorsese'yi, Tarantino'yu en iyi kimler anlar sanıyordunuz? Mühendis gömlekliler mi?
 

 

5. Sevgililik: Sözelciler iletişim gücüyle daha sağlıklı ilişkiler kurmaya yatkındır. Partnerini daha iyi anlar ve isteklerini bilirler.

Sevgililik: Sözelciler iletişim gücüyle daha sağlıklı ilişkiler kurmaya yatkındır. Partnerini daha iyi anlar ve isteklerini bilirler.
 

 

6. Siyaset: Dünyada da Türkiye'de de siyasiler çoğunlukla sözelcilerden çıkar. "Sözelci yönetir, sayısalcı yönetilir."

Siyaset: Dünyada da Türkiye'de de siyasiler çoğunlukla sözelcilerden çıkar.
 

 

7. Duygusal Zeka (EQ): Sözelcilerin EQ denilen duygusal zekası sayısalcılara göre daha gelişkindir. Başkalarına ait duyguları daha rahat sezinlerler.

Duygusal Zeka (EQ): Sözelcilerin EQ denilen duygusal zekası sayısalcılara göre daha gelişkindir. Başkalarına ait duyguları daha rahat sezinlerler.
 

 

8. Arkadaşlık: Karşıdakiyle kolay kolay iletişimsizlik yaşamadıkları için sözelcilerin arkadaşlığı daha sağlamdır.

Arkadaşlık: Karşıdakiyle kolay kolay iletişimsizlik yaşamadıkları için sözelcilerin arkadaşlığı daha sağlamdır.
 

 

9. Satranç: Hafıza ve ezberleme kuvvetinin çok önemli olduğu bu oyunda sözelciler çok daha fazla başarılı olmaya yatkındır.

Satranç: Hafıza ve ezberleme kuvvetinin çok önemli olduğu bu oyunda sözelciler çok daha fazla başarılı olmaya yatkındır.
 

 

10. Cinsellik: Partneriyle daha samimi, daha yakın ve mutlu bir cinsel hayatları olur sözelcilerin. Sayısalcılar gibi tutuk kalmazlar.

 
 

 

11. Hitabet: Kelimelerle dans eden, cümlelerle vals yapan sözelciler için yüzlerce insana hitap etmek hiç de zor olmayacaktır.

Hitabet: Kelimelerle dans eden, cümlelerle vals yapan sözelciler için yüzlerce insana hitap etmek hiç de zor olmayacaktır.
 

 

12. Felsefe: Felsefe alanı sözelcilerin hakimiyeti altındadır. Matematik, felsefenin önemli bir parçası da olsa bu alan sayısalcılar tarafından çoğunlukla terk edilmiştir.

Felsefe: Felsefe alanı sözelcilerin hakimiyeti altındadır. Matematik, felsefenin önemli bir parçası da olsa bu alan sayısalcılar tarafından çoğunlukla terk edilmiştir.
 

 

13. Alçakgönüllülük: Sözelciler genelde Türkiye'de sayısalcılar tarafından hor görülür. Bu da onların kibre kapılmamasını ve alçakgönüllü insanlar olmalarını sağlar. Sayısalcılar ise bulutlar üstündedir çoğu zaman.

Alçakgönüllülük: Sözelciler genelde Türkiye'de sayısalcılar tarafından hor görülür. Bu da onların kibre kapılmamasını ve alçakgönüllü insanlar olmalarını sağlar. Sayısalcılar ise bulutlar üstündedir çoğu zaman.
 

 

14. Sosyal medya: Sosyal medyada kendilerini hemen belli ederler, konuşkan ve eğlenceli yapılarıyla ön plana çıkarlar.

Sosyal medya: Sosyal medyada kendilerini hemen belli ederler, konuşkan ve eğlenceli yapılarıyla ön plana çıkarlar.
 

15. Kurnazlık: Beyaz yalanlarını fark etmek çok zordur, her işin içinden kurnazlıkla sıyrılabilirler.

Kurnazlık: Beyaz yalanlarını fark etmek çok zordur, her işin içinden kurnazlıkla sıyrılabilirler.
 

 

16. Sır tutmak: Ağzı sıkıdır sözelcilerin. Ustalıkla bir muhabbeti yönlendirip ağzınızdan laf da alabilir ama isterse de o lafı mezara götürür.

Sır tutmak: Ağzı sıkıdır sözelcilerin. Ustalıkla bir muhabbeti yönlendirip ağzınızdan laf da alabilir ama isterse de o lafı mezara götürür.
 

 

17. Bütün bunların toplamında söyleyebiliriz ki sözelcilerden çok iyi dost, sevgili ve eş olur. Hayatınızı geçirmekten pişman olmayacağınız ilişkiler kurarsınız.

Bütün bunların toplamında söyleyebiliriz ki sözelcilerden çok iyi dost, sevgili ve eş olur. Hayatınızı geçirmekten pişman olmayacağınız ilişkiler kurarsınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim