Öğretmen Diyarı

Özel hastaneler ayrıntılı fatura vermek zorunda!


 

Sağlık Bakanlığı Özel Hastaneler Yönetmeliğini değiştiriyor. Fatura vermeyen hastaneler hakkında ruhsat iptaline kadar varan cezai yaptırımlar uygulanacak. Özel hastanelere fatura veya fişlerin ekinde ücreti ne olursa olsun verilen tüm hizmetlerin dökümünün yer alması şartı getirildi. 
Hastanelere Ceza Kesilecek!

İdari anlamda da SGK, haksız para alan özel hastanelere ceza verebilecek. Bu ceza ilk seferde uyarı olacak. İkincisinde acil hizmetler hariç 10 günlük kapatılacak. Tekrarlanması halinde ise cezalar ruhsat iptaline kadar varabilecek. 

“ Tıp Merkezi Fahiş Ücret Aldı Döküm Vermiyor!”
“7 aylık oğlumun ateşinin artması üzerine tıp merkezine (Çekirge-Bursa) götürdüğümde acilen odaya yatırılmasını söylediler. Bir gün sonra çıkış aldım. Muhasebede SSK ya bağlı olmama rağmen 1 gece yatış bedeli 650 TL talep edildi. 

Ekstra hiçbir tedavi uygulanmamasına rağmen (Serum,antibiyotik,buhar) niçin bu kadar fazla olduğunu ve hesap dökümünü görmek istediğimi söylediğim de, yine size bu konu hakkında bilgi veremiyoruz dendi. Israr ettiğimde doktorumuz özel olarak serumu kendi takmış ve özel oda ziyaretlerinde bulunmuş dendi. Halbuki böyle bir olay olmadı. Müdüre hanımla görüşmemi istediler, yine döküm alamadım.”


“Ayrıntılı Fatura İsteyince Fiyat Düştü!”
“İki gün önce kardeşimin eşi doğum yaptı . Çıkış yapılacağı zaman istenen ücret 970 TL, fatura istenmez ise 870 TL olduğu söylendi. Biz ayrıntılı fatura istedik ve parayı ödeyeceğimizi söyledik. Görevli bayan parayı almadan fatura veremeyeceğini söyleyince, yetkili H** hanım ile görüşmeye gittik ve para alınmadan fatura verilmeyeceğini söyledik . 

Biz tekrar faturamızı almak ve parayı ödemek için gittik. Fatura hazırlandı ve ben 1000 TL verdim . Faturayı hazırlayan bayan bana 563 TL geri para verdi . Yani fatura tutarı otomatikman 437 TL' ye düşmüş oldu. Ben gayri ihtiyari 970 TL değil miydi deyince , hayır ben size 437 TL dedim deyince ben ve kardeşim şok olduk. Hala anlayamadık.”

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2135047
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1971742

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim