Öğretmen Diyarı

Oyun Aynı Yöntem Farklı Tuzağa Düşmeyin!

Cep telefonlarına gelen mesajlarda “200 TL puan kazandınız” diyerek tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcılar, 021291205** numaralı telefonu arayarak hediyenizi aktifleştirmenizi istiyor. Aradığınızda da kredi kartı bilgileriniz talep ediliyor. İnandırıcılığı artırmak için “ilk dört hanesini kimseyle paylaşmayın” ifadelerini kullanan kötü niyetli kişiler, güvenilirlik sağlamaya çalışıyor. 

Vatandaşları kandırmaya çalışan bu firmaların, tuzağına düşmeyin uyarısında bulunan tüketici, yaşadıklarını şöyle aktardı: 

“Telefonuma gelen mesajda 200 TL kazandınız aktifleştirmek için 0212912050* 'i arayın deniyor aradığımda kişi benden kart numarasını istedi güvenemeyeceğimi söylediğimde ilk dört hanesini istemediğini ilk dört hanenin güvenlik kodu olduğunu zaten kimseyle paylaşmamam gerektiğini söyledi. Bende istediği numarayı verdim arkadaki 3 haneli numarayı istediğinde şüphelenip veremeyeceğimi araştırdıktan sonra dönüş yapacağımı söyledim. Araştırdığımda ise kart numarasının ilk 4 hanesinden sonraki numaraları verdikten sonra zaten o ilk 4 hanenin kolayca bulunabildiğini öğrendim ve kredi kartımı iptal etmek zorunda kaldım. Yanlış ve yalan bilgi verip insanları kandıran bu işletmeden şikayetçiyim”

Benzer şikayetleri görebilmek için:

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2259302

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2272590

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim