Öğretmen Diyarı

Öğretmen düşmanlığı sınır tanımıyor
 Çok sayıda takipçisi olan bir kadının facebook üzerinden öğretmenlerle ilgili paylaşımı eğitim camiasının tepkisini çekti. Öğretmenler için nankör diyen kadının bu sözlerini çok sayıda takipçisi paylaşarak öğretmenlere olan çirkin yaklaşıma adeta tam destek oldu.

Facebook üzerinden binlerce takipçisi olan bir kadının öğretmenlerin gelirleri ve tatil yapmaları üzerinden çıkarım yaparak hakarete varan bir açıklama yapması öğretmenlerin tepkisine neden oldu. Çok sayıda takipçisi tarafından da paylaşılan ve beğenilen paylaşımında öğretmenlerin eskiden yaz attillerinden ek iş aradıklarını, yani parasız olduğunu iddia eden şahıs günümüzde öğretmenlerin bolluk içerisinde olduğunu ima eden bir yaklaşımla artık öğretmenlerin ''yaz tatilinde Kuşadasına mı gitsek başka bir tatil beldesine mi'' diyecek seviyede olduğunu iddia ederek öğretmenleri nankörlükle suçladı. 

Öğretmenlern ekonomik durumlarının çok iyi olduğunu kasteden kadın bu imkanlara rağmen öğretmenlerin durumlarından memnun olmadığını ve cehaletlerinin gitmesine karşın nankör olduklarını iddia etti.

Ancak yapılan araştırmalar öğretmenlern ekonomik durumlarının hiç de öyle iç açıcı olmadığını, iki ay tatil olmasına karşın öğretmenlerin büyük bir çoğunluğunun bir otele giderek tatil yapma imkanına sahip olmadığını, büyük bir çoğunluğunun da kredi kartı ve ev taksidi ödemelerini yetiştirmekte zorlandıklarını ve bu nedenle ek kurs, ek ders ve ek iş yaptıklarını ortaya koyuyor.Türkiye'deki öğretmenlerin gelir durumlarının da avrupa ülkelerine göre bir hayli geerilerde olduğu ortada iken paylaşımı yapan kadının bu bilgileri neye dayandırdığı ya da hangi amaca hizmet etmek istediği anlaşılamadı.

Ayrıca kendisi dahil çocukların emanet edildiği Türkiye'nin en büyük camiasını oluşturan öğretmenlere kolaylıkla nankör yakıştırmasını yapmasının da nasıl bir cür'et olduğu merak konusu.


İlgili şahsın paylaşımı şun şekildedir;

Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim