Öğretmen Diyarı

Neden Sevgilim Yok Demenize Neden Olan 5 Büyük Hata

Hiç Susmuyorsun
Güzel bir kadınla birlikteyken, oyun zamanıdır ve kendini iyi pazarlaman gerekir. Bu yüzden hayatındaki büyüleyici destanları, harika işini ve çok komik arkadaşlarını anlatıp duruyorsun.

 Hikayelerinin ne kadar harika olduğunun hiçbir önemi yok, bu taktik genelde geri teper. Kadınların bir randevuda en çok rahatsız olduğu şeyin, çok konuşan erkekler olduğu bilinir. Bu, onun gözünde seni kendini beğenmiş birisi olarak gösterir ve seninle hiçbirşey yapmak istemeyecektir, sen de neden sevgilim yok demeye devam edersin.

 Yapman Gereken: Biraz “Kaptan İnanılmaz Adam” olmaktan çok, onu kendisiyle ilgili şeylerden bahsetmeye teşvik et. Kadınlar onlarla ilgili sorular sorulmasını sever. Bu onu ne kadar merak ettiğini ve ilgilendiğini gösterir.

Konu açabileceğin bazı güzel sorular:  Kariyeri, hobileri ve evcil hayvanıyla ilgili sorular sor. Onun ne kadar tutkulu olduğunu öğrenmek, onu tanımanın en iyi yoludur.

Eski muhabbetlere çok giriyorsun
Bir önceki ilişkinin neden yürümediğiyle ilgili konuşmak, ya da eski sevgilinle ilgili yakınmak istiyorsun. “Eski sevgilim müzikten hiç anlamıyordu. Senin beni Sinan Akçıl ya da Soner Sarıkabadayı dinlemek zorunda bırakmayacağın için çok mutluyum.” Çok büyük bir hata!

Sen iyi niyetinle anlatabilirsin, ama o kırmızı alarmları çoktan çalmış olacak. Eski sevgilinle ilgili konuşmak, onun hala senin için önemli olduğunu gösterecektir. Randevundaki kız da burada bir rekabet olabileceği için işi uzatmak istemez. Bunu  yapıyorsan neden sevgilim yok diye de hiç söylenme.

Yapman gereken: Eğer randevundaki kız sana sorarsa, o zaman anlatabilirsin ama özet geçmen gerekir. Ne kadar sorsa da aslında detayları bilmek istemez. Ayrılma sebebiniz olarak birbirinize uymadığınızı ya da anlaşamadığınızı söylemende yanlış birşey yok. Neden sevgilim yok demek istemiyorsan romantik geçmişinle ilgili daha derin mevzuları, eğer olursa üçüncü randevudan sonraya sakla.

Favori programıyla dalga geçiyorsun
Bu senenin Emmy ödülünü kazananlarla ilgili sohbetiniz seni biraz ilerletebilir, ama onun tercihlerine dikkat etmen gerekir. Elbetteki sen Breaking Bad izleyebilirsin, ama Yetenek Sizsiniz’i salakça bulduğunu söylersen emin ol eve tek başına dönersin ve neden sevgilim yok diye söylenmeye devam edersin.

Onun sevdiği konularla ilgili eleştiri yapmak yerine, o konuda sohbet et. Eğer onun sevdiği bir şeyi eleştirirsen, onu eleştirmiş olursun.

Yapman gereken: Zevkler ve renkler tartışılmaz, tamam. Ama bununla nasıl başa çıkacaksın? Bir şeyin hayranı olmadığını söylemek problem yaratmaz, ama öncesinde onunla ilişkini biraz ilerletmiş olman gerekir.

Kişisel olaylara çok erken daldın
Herkesin kendi sorunları vardır. Belki ailenle karışık bir ilişkin var ya da zor bir çocukluk geçirdin. Bu kartları oyuna sokmanın iyi olduğunu düşünebilirsin ya da belki randevun olan bayan sana kendini rahat hissettirdi. Ama şuan seni o kadar da derinden tanımak istemediğine emin olabilirsin.

“Birbirinizi daha yeni tanımaya başlıyorsunuz, ilişkiniz daha sağlamlaşmadı. En derin ve karanlık problemlerini şimdi anlatman, onu korkutacaktır. 3 ve 6ncı randevular arasında bunu deneyebilirsin. “

Yapman gereken: Kişisel olayları paylaşmak için en harika zaman üçüncü randevudan sonradır. Bu, ona geçmişteki problemlerini öğrenmeden önce seni tanıma fırsatı verir.

Son Kartını Oyna
Bu onun seninle ilgili önemli detayları alması için hamlen olacak. Mesela hafta sonlarını Bodrum’da geçirdiğinden bahset ya da yeni kasa Mercedes’inden. Buna nasıl karşı koyabilir ki?

Yapman Gereken: Kendinle ilgili havalı olan özelliklerinden bahsedersen bu onu etkileyecektir. Tabii bunu yaparken kızın gözüne de sokmadan yap yani. Yoksa ilk maddedeki gibi kendini beğenmiş olursun. Soğukkanlılıkla ve cool bir şekilde yapman lazım. Burda da iş tamamen sana düşüyor.

Bu önerileri dikkate alırsan neden sevgilim yok diye sormana da gerek kalmayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol