Öğretmen Diyarı

Neden Rüya Görürüz? Rüyamızda Gördüğümüz Kişiler Kimlerdir?

Çok garip değil mi rüya görmek? Rüya görmenin elbetteki bilimsel bir açıklaması vardır.Gözlerimiz kapalıyken görmek saçma geliyor zaten. Her insan günde ortalama 4 ila 6 rüya görür yani yılda 1500 küsür rüya eder. 1500 rüyanın her biri aynı olama ihtimali yoktur.

Rüyalar aslında bilinç altımızı yansıtır bize gün içerisinde yaşadığımız ne varsa beynimiz onları depolar, harmanlar ve bilinç altımıza yerleştirir. Yani aslında ne gördüğümüz birazda bize bağlıdır.

Bugün rüya görmedim diye bir şey yoktur hayatımızda nasıl önemsiz,ufak anlarımız varsa hatırlamakta güçlük çektiğimiz gibi, rüyalarda öyledir, hatırlamak istemediğimiz bir olayı rüyada görmek aklımızda bile kalmaya bilir, bazende çok zorlayıp çok güzel olan rüyalar hatırlayamaya biliyoruz.

Rüyamızda gördüğümüz kişiler, kafamızda oluşturduğumuz yüzlerini aklımızdan düşündüğümüz kişiler değildir, rüyamıza giren her kişi hayatımızda bir defa bile olsa gördüğümüz kişilerdir aslında yoldan geçerken denk geldiğimiz, çarpıştığımız, yardım ettiğimiz, televizyonda gördüğümüz kişiler rüyamıza girer. Yani rüyalarımız da herhangi bir kişiyi görebiliriz.

bilgiehli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol