Öğretmen Diyarı

Mutlu insanların güne başlarken farklı yaptığı 6 şey

Güne mutlu devam edebilmek ve keyfini çıkarmak, ancak mutlu bir başlangıçla mümkündür. Sabah saatlerine mutlu başlamak, günün geri kalan kısmına da pozitif ve aynı tempoda devam etmemizi sağlar.

 

Mutlu bireyler genelde günün ilk ışıklarıyla birlikte güne başlayan, yeni bir güne yeni ve bomboş bir sayfa olarak bakabilen, bedensel ve zihinsel sağlıkları için ritüeller geliştirebilmiş kişilerdir. Bu şekilde günlerine bir anlam yüklerler ve bir amaç uğruna yaşarlar.

 

1. Şükrederek uyanırlar

 

Şükretmek, hayatta sahip olmadıklarımızdan çok sahip olduklarımıza odaklanmaya, olaylara pozitif yönleriyle bakmaya ve yaşadıklarımızdan memnun olmamıza yardım eder. Güne sevgiyle başlamamızı sağlar. Mutlu insanlar, hayatta sahip olduklarının değerini bilen kişilerdir. Yaşadıklarını olduğu gibi kabul ederler. Yataktan kalktıklarında ilk işleri, yeni bir güne uyanabildikleri için, rahat bir yatakları olduğu ve huzurlu bir ortama uyanabildikleri için evrene şükretmektir.

 

2. Her yeni güne yenilenmiş olarak başlarlar

 

Mutlu kişiler yeni bir güne başladıklarının ve bugün dünden çok daha farklı şeyler yaşayacaklarının bilincindedirler. Yapacakları hataları, yaşayacakları günün belki de hayatlarında var olabilecek en kötü gün olma olasılığınıdüşünmeden  ve olumsuzlukları düşünmeden, anın içinden yakalayabilecekleri başarılara ve maceralara odaklanırlar.

 

3. Meditasyon yaparlar

 

 

Meditasyon gibi spritüel uygulamalara vakit ayıran kişiler, evrene ve sahip oldukları şeylere dua ederek teşekkür ederler ve kendilerini bu yolla rahatlatırlar. Meditasyonla içinde bulundukları ana odaklanarak deşarj olurlar.

 

4. Okurlar

 

Mutlu insanların bir kısmı sabahlara yazarak başlamayı, bir kısmı ise ilham alabilecekleri bir şeyler okumayı sever. Her iki şekilde de, bakış açılarını ve bilgi birikimlerini geliştirirler. Güne okuyarak başlayan kişiler, o günkü yolculuklarına nasıl devam etmeleri gerektiğiyle ilgili ilginç fikirler edinirler ve farklı şeyler denerler.

 

5. Basit yaşarlar ve panikle hareket etmezler

 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sabahları yapmak zorunda olduğumuz şeylerin çok olması acele etmemize ve çoğu zaman yapmak istediklerimizi tam olarak tamamlayamadan başarısız sonuçlar elde etmemize sebep olur.  Mutlu kişiler, sabah rutinlerini  koşuşturmaca halinde gerçekleştirmezler çünkü ertesi günün hazırlığını geceden yaparlar.  İşe götürecekleri şeyleri, öğle yemeklerini, hatta kahvelerini bile bir gece önceden hazırlarlar.

 

6. Kendilerini rahatlatacak yollar bulurlar.

 

Mutlu kişiler, sabah saatlerinde hem bedensel hem de zihinsel olarak kendilerini rahatlatmayı iyi bilirler. Sabahları özellikle egzersiz yapmak, ılık bir duş almak ve zengin bir kahvaltı, mutlu insanların sabah saatlerinde mutlaka yapmayı tercih ettiği şeylerdir.

 

 

 

Devamı: http://www.uplifers.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mesut 2 yıl önce

evrene şükredilmez Allah'a şükredilir bunun farkında olmanız dileğimle