Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı\'nın Çocukluk Resimleri

 Anadolu Ajansı 'Kabinenin Çocuk Yüzü' adlı resim sergisinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın çocukluk resimlerine de yer ayırdı. İşte o resimler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel olarak anadolu Ajansı tarafından 'Kabinenin Çocuk Yüzü' adlı resim galerisi oluşturuldu. Kabinede yer alan bakanların çocukluk resimlerinin yer aldığı galeride Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da çocukluk resmi bulunuyor. İşte Milli Eğitim Bakanı'nın küçüklük resmi:

\"\"
 

İşte Milli Eğitim Bakanımızın hayat hikayesi:

1953 yılında Bilecik'te doğdu. ODTÜ Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bölümü'nden 1978 yılında mezun oldu. Üniversite sonrası yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli memuriyetlerde bulundu. Dış politika yazarlığı yaptı. Anadolu Üniversitesi'nde iletişim bilimleri dalında doktorasını 1986'da tamamladı ve öğretim üyeliği görevinde bulundu. 1987-88 arasında Zaman Gazetesi Genel Yayın Danışmanlığı ve yazarlığı yaptı. Kanal 7 televizyonunda program yaptı ve Yeni Şafak gazetesinde yazarlık, yöneticilik görevlerinde bulundu. “Abdullah Karaca ve Enes Harman” takma adlarıyla yazılar kaleme aldı. “Molla Kasım” takma adıyla mizah yazıları yazdı. Ayrıca çevirileri de vardır. 1994’te belediye başkanlığınıkazandığı seçimde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iletişim politikasını yürüttü. Başbakanlık Müşavirliği'nde çalıştı.

 

ESERLERİ: 
Uzaktan Eğitimde Yazılı Malzeme
Düşünce ve Uygarlık Tarihi (S.Hayri Bolay ile birlikte) 
İletişim Düşüncesinin Gelişimi 
Bombacı Parmanides 
Enformatik Cehalet
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim