Öğretmen Diyarı

Masal gerçek oldu!

Meşhur 'Uyuyan güzel' masalı gerçek oldu. Ancak hiç de göründüğü gibi eğlenceli değil.

Hemen hemen herkesin iç geçirmişliği vardır: Uyusam da bir iki ay sonra uyansam diye. İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Imaarl Duprey’in böyle bir iç geçirmeye ihtiyacı yok.

Çünkü günlerce ve haftalarca uyumak onun için oldukça sıradan. ‘Uyuyan güzel hastalığı’ olarak adlandırılan Kleine-Levin sendromundan mustarip olan 23 yaşındaki Duprey, bir keresinde aralıksız olarak 59 gün boyunca uyuduğunu söylüyor. Dünyada sadece bin kişide görülen bu hastalık, kişileri asabi yapabiliyor ve onların çocuksu davranışlar sergilemelerine yol açabiliyor.

Bazen kendini anestezi altında hissettiğini belirten Duprey, annesinin ve kız kardeşinin en büyük destekçisi ve yardımcısı olduğunu kaydediyor. Bir anısını ise şöyle anlatıyor: “Bir gün okuldan çıktım. Aniden ağlamaya başladım. Evime gidecektim ama oraya nasıl varacağımı hiç bilmiyordum. Annemi aradım ve onun yönlendirmeleri sonucu evi buldum.” Duprey, böyle zor günler geçirse de Londra Üniversitesi’ndeki psikoloji eğitimini geçen sene başarıyla tamamlamış. Hastalığının sebebini bilmediğine işaret eden Duprey, hayatın tadını çıkarmayı ve pozitif olmayı elden bırakmadığını ifade ediyor.

habermonitör
Anahtar Kelimeler:
masal gerçek oldu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol