Öğretmen Diyarı

Lisede Herkesin Başından Geçmiş Hikayeler
 Kaynak: ofpof.com

Lise yılları iyi ya da kötü, herkesin unutulmazları arasında yerini alır.

Kiminin acımasızca arkadaş gruplarından elendiği, kiminin de hiç yoktan göklere çıkarıldığı zamanlar, lise yıllarıdır. Yetişkinliğe bir adım daha yaklaşılan çağlarda, eğlence peşinden koşmak isteyen gençlere yüklenen matematik, fizik, geometri gibi ağır dersler ve sınav stresi ile birlikte ortaya çıkan duygu karmaşası, unutulması imkansız olayları beraberinde getirmiştir.

Lisede Herkesin Başından Geçmiş Hikayeler-1nhulzbj08

Dersten ilk aşkının göz yaşlarıyla koşarak çıkan kız çocuğuna kesinlikle en yakın kız arkadaşı refakat etmiştir. Tenefüsü fırsat bilen sınıf ahalisi tuvaletin başına toplanıp soru sormaya başlayınca en yakın arkadaş hemen söylenmeye başlar "Susar mısın, kız ağlıyor şu anda!".  İşte bu sahip çıkma durumu sonraki yılların hiçbir döneminde karşılaşılamayacak samimiyeti içinde barındırır.

Lisede Herkesin Başından Geçmiş Hikayeler-p4y2d9f8c8

Diğer yandan müdür yardımcılarının genellikle pazartesi günleri yaptığı kendine has "saç uzunluğu testi" birçok erkek öğrencinin dersini berberde almasını sağlamıştır. Aynı durumun bir benzeri de kız öğrencilerin etek boyları nedeniyle terzinin yolunu tutması ile bilinir. Mahalle arkadaşlığı kavramı devam ettiği için, birbirinden nefret etseler bile her öğrenci bir diğerini kollama görevini üstlenmiştir.

Lisede Herkesin Başından Geçmiş Hikayeler-1v1jhy2cdi

Üniversite sınavının stresi, yeni derslerin ağırlığı, duygusal travmaların başlangıcı olsa da eğlenceli okul gezileri,  dostlukları ve ilk aşkları sayesinde, yetişkinlik ve çocukluk arasına sıkışıp kalınan lise yılları unutulmayacak kadar güzeldir. Ömür boyu herkesin düzenli olduğu tek karede, sınıf fotoğraflarında, anılar yaşamaya devam edecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim