Öğretmen Diyarı

Kredi kartı sahipleri dikkat,  kartınızdan para çekiliyor olabilir !

Kredi kartı kullananlar, her ay gelen ekstrelerinizi mutlaka detaylı olarak inceleyin! Bankalar şimdi de müşterilerinden habersiz ve onların onayı olmadan çeşitli adlar altında sigorta yapıyor ücretini de kredi kartlarından çekiyor.


 Bankalar, kredi kartı sahiplerini çileden çıkarttı. Hiçbir onay verilmemesine rağmen, her ay kartlarından “eşya sigortası, hayat sigortası, işsizlik sigortası” gibi çeşitli sigorta ücretlerinin kesildiğini ekstrelerini incelediklerinde fark eden kullanıcılar, asıl şoku banka yetkilileriyle görüştükten sonra yaşıyor. Bankaya göre değişiklik gösteren sigorta çeşitlerinin iadesini talep eden kullanıcılara ”Geçmiş aylara yönelik herhangi bir ücret iadesi yapılamaz” deniyor. Durumun henüz farkında olmayan ve her ay hesabından para çekilen kart sahiplerinin sayısı ise oldukça fazla. 

Onay vermedikleri halde sigorta yapılarak her düzenli ücret kesilen kart sahiplerinin şikayetleri şöyle:

“Ekstrelerinizi Kontrol Edin”

“Banka ait 9101 ile biten kredi kartımdan bilgim haricinde eşya sigortası yapmış ve 110 TL tutarında para kesmiş derhal iptalini ve ücretin iadesini istiyorum.”

“Kredi kartımın ekstresinde benim onayım olmadan sigortaya ait 95,00 TL kesinti yapılmış, sizi kınıyorum derhal mağduriyetimi ortadan kaldırın.”

“Kredi kartımdan benim haberim olmadan kredi kartı işsizlik sigortası adı altında aylardır para alıyorlarmış. Geç fark ettim ki bu sayede şuana kadar 400 TL ödeme almışlar bile ve bana bu ödediklerimin geri ödenmesi ile ilgili itiraz ettiğimde de geri ödeme yapamadıklarını, bu saatten sonra iptal edebileceklerini söylediler. Geri ödeme almadığım taktirde derhal kredi kartımı iptal ediyorum.”

 

Kaynak: http://www.sikayethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim