Öğretmen Diyarı

Kot pantolonunuzu derin dondurucuya koyun

Makineye atmadan önce renginin çok akmaması için kotunuzu ters çevirin. Derecenizi doğru ayarlayın. Makineden çıkarırken bir süprizle karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka makinenizin derecesine dikkat edin. Kot pantolonlar soğuk suda yıkanır.

Makineden nasıl bir şey çıkacağına emin olamıyorsanız, ya da makinenize güvenmiyorsanız en iyisi elde yıkayın. Böylece büyük bir süprizle karşılaşmazsınız. Sık yıkamayın. Kot bakımının en önemli kurallarından biri de sık yıkamamaktır. Çok kirlenmediği sürece her giyiminizden sonra makineye atmayın. Jean kumaşı çabuk yıpranan bir kumaştır.

Kurutucuya atmayın. Eğer küçülmelerini istemiyorsanız, kesinlikle kurutucuya atmayın. Bunun yerine askıya asın, kendi kendine kurumasını bekleyin.

Çamaşır makinenizde yalnızca kotlarınızı bir arada yıkayın. Makineye 4'ten fazla kot pantolon atmamaya da özen gösterin.

DONDURUN

Dondurun. Yıkama işlemini geçin. Kotunuzun üzerini fırçalayın, plastik bir çantanın içine düzgün bir şekilde yerleştirip ertesi gün giymek üzere buzluğa atın. Kot pantolonu çamaşır makinesinde yıkamak en büyük yanlışlardan biri. Bir poşete koyup derin dondurucuda bekletmek en doğru temizleme şekli.

haberinyeri.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol