Öğretmen Diyarı

Korkutan Gelecek ! Yüzlerce Meslek Robotların Eline Geçecek
Amerikalı araştırmacılara göre, bazı meslekler önümüzdeki 20 yıl içerisinde gelişen teknolojiyle birlikte yok olacak. Peki yapılan araştırmalar doğrultusunda önümüzdeki 20 sene içerisinde hangi meslekler robotlaşacak ve insanoğlu'nun elinden alınacak.

POSTACI KAPIYI ÇALMAYACAK

Yapılan araştırmalara göre Elektrikçilik mesleğinin robotlaşma yani %95 , Postacılık mesleği de otomasyon ile birlikte yok olacak meslekler arasında , araştırmalara göre önümüzdeki 20 yıl içerisinde robotlaşacak meslekler arasında! Postacılığın teknolojiye yenik düşme ihtimnali %95,4 .

ROBOT MANKENLER ÇOĞALACAK

Amerika'daki bilimadamlarının yaptığı araştırmalara göre günümüzde çok kıymetli olarak görülen bazı meslekler 20 sene sonra kendisini teknolojiye teslim edecek ve insan unsuruna neredeyse ihtiyaç kalmayacak. Bu meslekler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de mankenlik. Araştırmalara göre teknolojinin gelişmesi ve insansı robotların çoğalması ile birlikte mankenlik mesleğinin %97.6 oranla gelecekte insanlardan arındırılacağı öngörülüyor.

ROBOTLARIN HAKİMİYETİNE GEÇECEĞİNE KESİN GÖZÜYLE BAKILAN MESLEKLER

Yakın zamanda robotların eline geçeceği düşünülen  meslekler şu şekilde ;  Mücevher Üreticiliği ve Tamirciliği %95,  Aşçılık %96,3,  Cilacılık %97,  Kasiyerlik 97,1 , Muhasebecilik %97,6 , Hukuk Sekreteri %97.6 , Mankenlik %97.6 , Şoförlük %97.8 , Kredi Analisti %97.9 ,  Maden Makinesi Operatörü %97.9 , Paketlemeci %98 , Satın Alma Sorumlusu %98 , Hakemlik %98.3 ,  Banka Memuru %98.3  , Kredi Sorumlusu %98.4 , Saat Tamircisi %98.5 , Vergi Danışmanı %98.7 , Müşteri Temsilcisi %99. Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından anında ve herkesten önce haberdar olabilmek için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirin.


Kaynak: KAMUPERSONELİ.NET  - ANKARA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim