Öğretmen Diyarı

Kız, Benzin İstasyonunda Ağlayan Adamı Farketti. Arabasının İçindeki Battaniyenin Altında Bakın Ne Gördü.
 İşe giderken benzin istasyonunun önünde durdum. Arabama benzin doldururken orta yaşlı bir adamın ağlamakta olduğunu gördüm. Adamın yanına gidince daha da kahroldum.”

kaynak

“Apple Valley’de hava eksi derecelerdeydi ve şiddetli rüzgar vardı. Adamın ayağında yırtık pırtık çoraplarla beraber giyilmiş bir terlik vardı. Arabasında da eşinin iki çocuğunu battaniyenin altında ısıtmaya çalıştığını gördüm. Hiç düşünmeden, ‘Sorun ne?’ diye sordum. Adamın suratına bakarak yaşamak istemediğini görebilirdiniz. ‘Ailemi geçindiremiyorum’ dedi ve göz yaşlarını bile silmiyordu.

Hiç düşünmeden ona da benzin aldım ve dedim ki “Yüce İsa siz yaşayın diye öldü. Size pes etmek yakışmıyor”. Adam çok şaşırdı.”

kaynak

“O sırada eşi arabadan çıktı ve adama neler olduğunu sordu. Kirlenmiş ve parçalanmış pantolonu olan kadın, onlara yaptığım iyiliği duyunca ağlamaya başladı ve elimi sıktı.

Kaliforniya’dan Minnesota’ya uçarken hava alanında bagajımı kaybettim. Ben de evde ne var ne yoksa bir kenara kaldırdım ve gardrobumu yeniledim. Kaldırdığım eşyalarımı arabamın bagajına koymuştum ve verecek birini arıyordum. Kadını bagaja götürdüm ve ne istiyorsa alabileceğini söyledim.

Kadın hemen arabasına doğru koştu. Neler olduğunu anlayamadım. Bir anlığına onu incittiğimi düşündüm. Sonra iki kızıyla beraber geri geldi ve arabamın bagajından kendilerine giyecek seçtiler.

Daha sonra babaları geldi. Benzin istasyonunda dikkatler üzerimizdeydi. Yaşlı bir adam aileye ücretsiz yemek çeki verdi. Orta yaşlı bir adam da, babaya ceketini verdi. Benzin istasyonunda bu denli bir yardımlaşma yapılacağını hayal edemezdim.

İnsanlığa olan umudum arttı. Görmek istediğimiz değişimin bir parçası olmalıyız. Tanrı hepimizi eşit seviyor ve hepimiz onun sevgisine lâyık olmalıyız. O her zaman bizi gözetiyor.”

Nicole’un yaptığı iyiliklerden etkilendiyseniz paylaşın.


Kaynak. www.newsner.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol