Öğretmen Diyarı

Kimlik bilgilerinizi asla paylaşmayın!

Geç kalan, 2010’da borç nedeniyle açılan bir dava kapsamında evine gelen celple yaşamının değiştiğini söyledi. Hiç gitmediği İstanbul’daki bir banka şubesinden 2009’da çekilen krediyle borçlandırıldığını ve ödenmediği için hakkında dava açıldığını öğrendiğini belirten Geçkalan, bunun ardından sürekli davalarla muhatap edildiğini anlattı.


222 davadan beraat

Bazı illerde adına kurulan şirketler ve alınan krediler nedeniyle evine, otomobiline icra geldiğini dile getiren Geçkalan, şöyle devam etti: “Kimlik bilgilerimi çalmışlar ve nasıl olduysa adıma inanılmaz işler yapmışlar. Milyonlarca lira borçlandırıldım. Hakkımda 244 dava açıldı, 222’sinden beraat ettirildim. Belki daha açılan var ama bilmiyorum. Girdiğim bir işyerinde iki gün sonra maaşıma haciz geldiği söyleniyor. Böyle bir kişiyi iş yerlerinde çalıştıramayacaklarını söyleyerek işime son veriyorlar. 2.5 yıldır işsizim. Ne yaparsam yapayım adımı bir türlü temize çıkaramıyorum.”
Geçen ay evinde yangın çıktığını ve eşyalarının küle döndüğünü ifade eden Geçkalan, Edremit Kaymakamlığı’nın bir miktar destekte bulunduğunu, bazı kişilerin de eşya yardımı yaptığını belirtti.

‘Hayatım zehir oldu’

Osman Geçkalan, iki çocuğunu okutmaya çalıştığını ancak yaşananlardan dolayı ailesinin psikolojisinin bozulduğunu dile getirerek, “Mahkeme kâğıtları adresime gelmediğinden hiç olmadık bir yerde polis geliyor, beni alıyor götürüyor. Mahkeme bitmiş, cezam kesilmiş ama benim hiçbir şeyden haberim yok. Hayatımız zehir oldu” diye konuştu.

Kimlik bilgileri kullandığı için mağdur olan tüketicilerin şikayetleri şöyle:

"Adıma hat açıldı mağdur edildim"

"Operatör ve alt bayilerininin benim bilgim dışında faturalı veya kontörlü hat ve cihaz kampanyalarından kimlik bilgilerim kullanılarak hat düzenlemiş olmaları beni mağdur etmiştir. Bununla ilgili olarak yasal süreci başlatmış olduğumu bildirir ve bundan sonra herhangi bir şekilde kurum ya da kuruluşlar tarafından bu şekilde düzenlenen hatlarda sorumlu olmayacağımı bildirir, gelecek olan faturaların tarafımca kabul etmediğimi kamuoyuna duyururum. Mağduriyetimin giderilmesini rica ederim."

Şikayeti görebilmek için: http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2306364
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2306370

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol