Öğretmen Diyarı

Kavgayı Bitirecek 5 Mucize Cümle

"Evet Haklısın"
Lütfen\"\" samimiyetle bunu kabul edin ve arkasına “ama” kelimesini eklemeyin! Haklı olduğunuzu düşündüğünüz anda da bunu bir galibiyet sevincine dönüştürerek\"\" taşkınlık yapmayın.


Bunu Anlamadım ama Anlamak İstiyorum


Tartışırken\"\" o anki öfkeyle partnerinizin söyledikleri mantıklı bile olsa\"\" anlamamaktan geliriz. Oysa\"\" bunu kabul edip\"\" gerçekten anlamak için çaba sarf ettiğinizi görünce kavganın tansiyonu düşecek.


Seninle Daha Fazla Vakit Geçirmek İstiyorum


Bazen birbirine yeteri kadar zaman ayıramamak da çeşitli tartışmaların altında yatan neden olabiliyor. Eğer aranızdaki gerginliğin sebebinin bu olduğunu düşünüyorsanız\"\" kavga esnasında partnerinize bu tarz bir dilek cümlesi söyleyebilirsiniz. Dikkat edin\"\" cümle “dilek ve arzu” içersin\"\" “suçlama” değil
"Hayır"Bazı kavgaların sebebi\"\" zamanında çok fazla söylenen “evet”ler. İstemediğiniz halde\"\" partnerinizden gelen her isteğe olumlu yanıt verdiğinizde bir süre sonra sinir katsayınız artacaktır. Bu nedenle arada “hayır”ı kullanarak\"\" partnerinize karşı içten içe öfke biriktirmeyin.Hiç Birşey SöylememekÖfkeniz başınızdan yukarı çıkarken sessiz kalmaya çalışmak çok kolay değil. Ancak gerilimi tırmandırmak istemediğiniz anda\"\" bunu uygulamak için kendinizi zorlamalısınız. Ama burada anahtar davranış\"\" ilgisiz ve o yokmuş gibi davranmak değil. Onu ilgiyle dinleyin\"\" dinlediğinizi\"\" anlamak istediğinizi gösterin ama yanıt vermeyin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol