Öğretmen Diyarı

Karizmatik Erkeklerin 5 Ortak Özelliği

 

İşte karizmatik erkeklerin 5 özelliği…

- Başarılı ve karizmatik erkeklerin evlerine göz attığınızda, kocaman kütüphanelere sahip olduklarını görürsünüz. Haftada birkaç kitap bitirirler.

 

Steve Jobs günde 4 saat kitap okurdu. Tai Lopez günde 1 kitap bitirir. Sizin kitap okuma süreniz ne kadar? Her gün elinize bir kitap alıp, yarım saat de olsa okuyor musunuz? Eğer bu alışkanlığınız yoksa derhal başlamanızı öneriyoruz. (Bu yazıyı tamamladıktan hemen sonra!)

- “Erkekler ağlamaz”… Ne güzel söylenmiştir. Ülkemizde bu yoruma katılanlar da var, katılmayanlar da… Bir erkek ağlayabilir mi yoksa ağlaması onu güçsüz gösterir mi? Cevabı, HER İKİSİ! Bir erkek ağlayabilir ama burada önemli fark yaratacak, neye ağladığıdır?

4 aylık kız arkadaşının ondan ayrılmasına mı ağlıyor, yoksa çok sevdiği yakın birinin ölümüne mi? Ağır bir konuya girdiysek ve rahatsız olduysanız, özür dileriz. Ama bunun farkında olmanız gerekiyor.

Karizmatik bir erkek duygularının farkında olmalı. Bu erkekler hayattaki değerlerinin ne olduğunu tam olarak bildiklerinden dolayı, gereksiz konularda gözyaşı dökmezler. Onlar için önemli değere sahip konularda gözyaşı döktüklerinde, dünyanın odak noktası olurlar.

- Bu erkeklere baktığınızda, çevrelerinde her zaman sevilirler. Tanımadığı bir ortama girdiklerinde, hızlı bir şekilde kaynaşırlar, insanların ilgi odağı olurlar. Bu maddi ve ya fiziksel güce sahip olduklarından dolayı değildir. Çevresinde insanlar onun yanında mutlu olur.

Bunu nasıl yapabilirsiniz? Yani çevrenizdeki insanları nasıl mutlu hissettirebilirsiniz?

İyi taraflarınızı görmeye başlayın. Nefret ettiğiniz bir insanı düşünün. Muhtemelen onun hakkında konuştuğunda devamlı kötü yorumlar yapıyorsunuz. Şimdi farklı bir şey yapın ve onun iyi özelliklerini düşünmeye başlayın. Karakterinde ve ya yaşamında hoşunuza giden ve saygı göstereceğiniz bir şey var mı?

- Özgüven konusunu 3 katmana ayırabiliriz.. Görünen Katman, Yaşam Tarzı Katmanı ve Özden Gelen Özgüven… Gerçek özgüven, bu üçüne sahip olunduktan sonra kendini gösterir. Peki bu üç katman kısaca nedir?

Görünen Katman: Herhangi bir yabancı insanın seni ilk gördüğü anda yaptığı özgüven değerlendirmesidir. Konuşma biçimin, duruşun, giyimin, jest ve mimiklerin… Bu katmandaki özellikleri bir seviyeye kadar taklit edebilirsin ama bir kişiyle fazla zaman geçirdikten sonra sahte olduğu anlaşılacaktır. Davranışlarının dayanacak hiçbir kanıtı yoktur çünkü… Bunları desteklemek için ikinci katmana ihtiyacın var.

Yaşam Tarzı Katmanı: Karizma bir erkek sadece davranışlarıyla bunu göstermez. Yaşam tarzı da çekiciliğini destekler. Hobileri, iş hayatı, geliri, aile ilişkileri, aşk hayatı, arkadaş ilişkileri, bağlantıları… Bunların içerisine daha çok alan eklenebilir. Tüm bunları bir erkek hayatına etkili bir şekilde dahil edebildiğinde, davranışları da tüm bu tecrübeye destek çıkar.

Özden Gelen Özgüven: İşte burada karizmatik erkek, diğerlerinden farkını gösterir. İlk iki aşamadaki katmanlar, hayatından her an gidebilir. Bunlar ortadan kaybolduğunda, kendini hala sevebilecek misin? Eğer cevabın evetse, doğru yoldasın. Eğer emin değil, bu konuda kendini geliştirmen gerekir.

- Bu erkeklerin hepsini gözlemlediğinizde, giyimlerine müthiş derece önem verdiklerini görürsünüz. Elbette pahalı markalar anlamında değil. Kıyafetlerinin renk uyumlarına dikkat ettiğinizde, göze yorucu gelmeyen çekici bir enerji yayarlar.

Aynı zamanda karizmatik erkeklerin giyimine baktığınızda fark edeceğiniz ortak özellik, kendilerine has tarzları olmalarıdır. Standart centilmen görüntülü erkekler (George Clooney gibi) bile giydikleri takım elbisede farklarını ufak detaylarla gösterirler. Bu konuda eksik olduğunu düşünüyorsanız, bir uzmandan derhal yardım almanızı öneriyoruz.

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim