Öğretmen Diyarı

Kalori yakmanın birbirinden farklı yolları

 

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kalori yakmak şart. Kalori yakmanın birbirinden farklı yolları olduğunu biliyor musunuz?
Eğer koşmak gibi geleneksel yöntemlerden sıkıldıysanız o zaman size farklı yöntemlerden bahsedeceğiz.
Bunlar ne kadar ilginizi çeker orası ayrı tabii ki.

Sakız çiğnemenin de kalori yaktığını biliyor musunuz? Sakız çiğnemeyi sevenler için bu iyi bir haber olmalı. Örneğin günde 18 saat sakız çiğnerseniz ki bu epey bir zaman alıyor toplamda 200 kalori yakmış oluyorsunuz. Tabii ki sakızın şekersiz olursa daha iyi olur biraz da amacına uygun olur. 18 saat boyunca aynı sakızı çiğnemek biraz acı tat bırakacağından farklı sakızları kullanabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçalarken de kalori harcadığınızı biliyor musunuz? Örneğin günde 2 dakikalık bir diş firçalama seansını 45 defa tekrarlarsanız 200 kalori yakmış olursunuz. Bunu tabii ki tavsiye etmiyoruz zira kalori yakarken diş etlerinizden olabilirsiniz. Ama diş fırçalarken de sağlam bir kalori yaktığını bilin.

Komedi filmi seviyorsanız o zaman hem televizyon izliyor hem de kalori veriyorsunuz demektir. Örneğin 2.5 saat süren bir komedi filminde sürekli kahkahalar atıyorsanız o zaman 200 kalori verdiniz demektir. Kemal Sunal filmlerini çok daha fazla izlemeye devam edin diye de ufak bir tavsiyede bulanalım.

Uzmanlar sürekli su içmenin öneminden bahseder. Günde 2-3 litre su içmek size oldukça fazla avantaj sağlar. Kadınlar için selülit gibi başbelasının da düşmanı olduğunu hatırlatalım. Peki günde 8 bardak su içmenin size 200 kalori yaktırdığını biliyor musunuz? Günde 2-3 litre su içmeniz size aynı gün 400 kalori yakmanızı sağlayacak.

Öpüşmek ve seks yapmak da yine kalori harcatan aktiveler başında. 2 saatlik bir öpüşme ya da 20 dakikalık bir seks size 200 kalori harcatacaktır.

Yine 15 dakika boyunca ip atlamak, 20 tane şarkı söylemekpiyano çalmak ya da bilgisayar başında yazı yazmak da kalori harcatır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol