Öğretmen Diyarı

Kahve ve Çay İçen Üniversite Öğrencileri Arasındaki Farklar

Pek çoğu için vücudu canlandıran kafein kaynağı sert bir fincan kahve yogunluğu atmak için iyi bir seçimdir. Diğerleri için ise stresi yenip dingin bir huzura kavuşmak için lezzetli sıcak bir fincan çay gereklidir. Kahveyi ve çayı tercih edenler arasında bazı temel farklar bulunmaktadır. Peki bu farklılıklar nelerdir? Hep beraber bakalım.

 

Favori Mekanlar:

Kahve sevenlerin favori mekanları aradıkları kahveyi bulabildikleri yerler olmaktadır. Kahveyi tercih edenler sıcak mekanlar ararlarken hareketli bir yaşam tarız olanlar kahvelerin alıp kalabalığa karışabilecekleri yerleri tercih ediyor. Ellerinde kahve karton veya plastik kahve bardakları ile ellerinde kitaplar ve ders notları, sınavlara çalışan öğrenciler görmek bu nedenle özellikle üniversite kampüslerinde alışageldik bir durum.


Çayı tercih edenler ise kendilerini en rahat hissedebilecekleri mekanları tercih ediyor. Çayı tercih edenler dışarıdaki yoğun ve kalabalık hayattan uzak, kendi evlerinde en sevdikleri ve kendilerini konforlu hissettikleri kıyafetleri üzerlerinde, kitaplarını ellerine alıp rahat bir koltuğun üzerinde sıcak çayını yudumlayarak çalışmayı tercih ediyorlar. Hatta çayı sevenleri yataklarına uzanmış halde ders çalışırken görmek de şaşılacak bir durum olmayacaktır.


Romantizm:

Kahve tutkunları aşkla ilgili her konuyla sıkı şekilde  bağlıdır. Baştan çıkarıcı, bir kasırga gibi esip karşısındakinin ayaklarını yerden kesecek kadar şiddetli fantezileri olabilir. Kahve sevenler sıcak bir yaz gecesi hayatlarının aşkını bulup tüm geceyi dans ederek geçirmeyi hayal edebilirler.


Çay içenler için ise bir ilişki her iki taraf arasında sipiritüel bir bağ olması gerektiğine inanırlar. Öyle ki eşler birbirleri için hem çok değerlidir hem de birbirlerine karşı kötü şekilde incinebilecek kadar savunmasızdırlar. Birlikte zaman geçirmek, sabah yürüyüşleri yapmak veya sarılmak onlar için çok kıymetlidir. Zihnini okuyabilecekleri ve kendi zihinlerini okuyabilecek, yani bir tür telepatik bağ kurabilecekleri bir eş hayali kurarlar.


KAHVE


Sosyal Hayatlar:

Kahve içenlerin sosyal hayatı bir parti gibidir. Sürekli kahve ile yüksek enerji depolayan bu kişilerin çevresi hep arkadaşlarla doludur. Sürekli planlar yaparlar ve arkadaşları ile iletişim halindedirler.


Çay sevenler ise az ama öz arkadaşlığı tercih ederler. Bir akşam kendilerini yakın hissettikleri birkaç arkadaşı ile geçirecekleri hoş bir zaman, ev yapımı yemekler yiyip ve televizyonda film izlemek onları çok mutlu eder.


TV Alışkanlığı:

Kahve sevenler aksiyon dozu yüksek, gerilim ve korku türü filmleri tercih ederler. Sürekli şüpheli olaylar, gizli bir katil, iz peşinde bir dedektif tam onların beğeneceği filmlerin konusudur.


Çay sevenleri daha çok belgesel seyrederken görebilirsiniz. Daha gerçekçi, gerçek hayattan kesitlerin bulunduğu, yaşamın insanları düşürdüğü çelişkiler ve iç içe geçişmiş olayların bulunduğu dram türü filmleri de beğenirler.


Bağımlılık:

Bir kahvekolik kahve içme ihtiyacı duyduğunda, ne tür bir kahve içeceğinin çok önemi olmayabilir. Bulabilecekleri ilk kahveyi içmek için can atarlar. Elbette beğendikleri kahveler vardır ama kahveye gerçekten ihtiyaç duyduklarında hızlı birkaç yudum espresso onlara aradıklarını verecektir.


Çaycılar ise tükettikleri çay konusunda oldukça titiz davranırlar. Eğer kendi hazırlamadıkları bir çayı içiyorlarsa önce koklarlar ve küçük bir yudum alırlar. Çayın demi, kokusu ve tadı hoşlarına giderse büyük bir iştahla içerler. Ama beğenmedikleri bir çayı içseler bile bundan kesinlikle keyif almazlar. Çay içenler alışverişte de belli marka çaylara büyük ölçüde sadık kalırlar.


kahvekolik.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim