Öğretmen Diyarı

Kafein tiryakisi papağanlar görenleri şaşırtıyor

Gazze'deki Koko ve Riko isimli kahve ve çay tiryakisi papağanlar, günlük kafein ihtiyaçlarını karşılayamadıklarında çılgına dönüyor.


GAZZE


Gazze'de İsrail saldırılarından en çok etkilenen yerlerden biri olan Şucaiyye Mahallesinde, Kakadu türünden biri dişi biri erkek Koko ve Riko isimli 2 papağanın bulunduğu hayvan satış mağazasının sahibi Muhammed ed-Deyri, kuşlarının çay ve kahve tiryakisi olduğunu söylüyor.


Riko ve Koko'nun günde 3 bardak çay veya kahveyi büyük bir iştahla içtiğini anlatan Deyri, bunları vermediği takdirde papağanların hayatlarını tehlikeye atacak şekilde delirmiş gibi hareket ettiklerini belirtiyor.


Papağanların kahve ve çay içmesinin dükkana olan ilgiyi artırdığını kaydeden Deyri, dükkanda elinde bu içeceklerle gelen olursa bir şekilde onu içmeye çalıştıklarını ifade ediyor.


İsrail saldırılarında kuşlar telef oldu


Uzun yıllardır Şucaiyye'deki dükkanında ithal ettiği kuşları eğiten ve satan Deyri, İsrail'in Temmuz 2014'te düzenlediği son saldırılarda tüm kuşlarının öldüğünü üzülerek anlatıyor.


Deyri, savaşın ardından dükkanını yeniden açtığını ve kuş ithal ettiğini dile getiriyor.


İsrail'in, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz 2014'te başlattığı ve 51 gün süren saldırılarda 2 binden fazla Filistinli hayatını kaybetmiş, binlerce bina yıkılmış veya hasar görmüştü. İsrail ise 66'sı asker, 71 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim