Öğretmen Diyarı

Kadınların Sırları

Hayatı sizinle paylaşıyor ve sizi çok seviyor olabilir ama kadınların da sırları vardır. Çiftler arasında sır olmaz gözüyle bakılsa da sevgiliniz ya da eşinizin sizden sakladığı sırları olabilir. Bu nedenle bazı konuların üzerine gitmeniz onun size doğruyu söyleyeceği anlamına gelmez. Öyle konular vardır ki, o konularla ilgili bilgileri kadınlar kendilerine saklar ve size de beyaz yalanlar uydururlar. Dürüstlük her zaman ön planda olması gereken bir unsur olsa da kadınların ilişkinizi kötü etkileyeceği düşüncesiyle kendilerine sakladığı sırları buna dahil değildir. Yani sizinle her konuda paylaşım yapan eşiniz ya da sevgiliniz, ilişkiniz bozulmasın diye geçmişindeki bazı şeyleri kendine saklar. Sizin de mutluluğunuz için bu sırların üzerine gitmemeniz gerekir.

Kadınlar Neleri Saklar?

1- Cinsel geçmişi bir gizem!

 

Eski partnerlerinin sayısı sizinle paylaştığından az ya da çok olabilir. Neden mi? ‘Flirt Fearlessly’ (Korkusuzca Flört Et) kitabının yazarı Rachel DeAlto’ya göre “Onu yargılayacağınızdan korkabilir, muhtemelen yargılayacaksınız da!” Çok az partnerinin olduğunu söylemesi deneyimsiz olduğunu düşünmenizi sağlayabilir fakat fazlası da onu hoppa hissettirebilir. Doğru bir sayı olamaz. Bunun gizli kalması ikiniz için de doğru olacaktır, onun için boşverin. Eğer ikiniz de ilişkilerinizden mutluysanız çetele tutmak ikiniz için de iyi olmayacaktır.

2- Borç batağında!

Bu zamanda herkesin borcu var. İlişki eksperi Terri Orbuch’a göre eğer para durumunuz tamamen sizden gizliyorsa büyük ihtimalle utanıyor ve suçlu hissediyor olabilir. Para konuları boşanmaların asli sebebi olarak görünüyor. Bunun için uzun süreli ilişkilerde para meselelerinde tamamen açık olmak doğru olacaktır. “Bana açık olmalısın.” hamlesinden sonra muhabbet arasında alışveriş alışkanlıklarından ya da geçen ay faturaları geç ödediğinden bahsedebilirsiniz. Yargıladığını düşündürecek bir şey söylememeye çalışın ve ikinizin finansal olarak ne durumda olduğunuzu açıkça konuşup konuşamayacağınıza emin olun. Orbuch’un tavsiyesi beraberce sağlıklı bir finansal duruma ulaşabileceğinizi konuşmak.

3- Facebook’da eski sevgilisini takipte!

DeAlto’ya göre bir ex-sevgilinin gereğinden fazla ilgi duymak mevcut ilişkinin idamı olabilir, tabi eğer doğru nedenlere sahip değilse! “Ya eski sevgilisini unutamamış ya da mevcut ilişkinizde istediklerini bulamıyor olabilir.” Fakat bunu gergin bir şekilde ifade etmeniz yanlış olacaktır. New York’da evlilik terapisti olan Paul Hokemeyer’e göre “İlişkinizdeki sıkıntıları sormak ve bu sıkıntıların geçmiş ilişkilerden ne derece etkilendiğini anlamaya çalışmak” daha doğru olacaktır.

4- Her zaman harika görünmüyor!

Burnunu yaptırmış olabilir. Ya da belki çenesini. Senin tarafından her zaman en güzel haliyle görünmek isteyecektir. Seni mutlu etmeyi ve arzulanmayı çok istiyor olacaktır. Hokemeyer’e göre bu konuların çok üstüne gitmemek ve sizin için güzel görünmek istemesini sevgiyle karşılamak doğru hareket olacaktır. Eğer rahat hissettirmesini istiyorsanız, bir daha ki sefere yatağa makyajsız geldiğinde ona ne kadar güzel göründüğünü söyleyin. Ama makyajsız daha güzel göründüğünü değil! Bu bir ilfitat gibi görünse de kadınlar için “ne yapsam olmayacak!” hissi yaratacak bir durum olabilir.

5- Geçmişte daha iyi seksler yapmış!

Tabi ki fiziksel olarak! Hayatına girmiş bütün erkekleri alt edip etmediğinizi bilmeniz gerekmiyor ama ortada bir problem varsa onu da anlamak gerek! ‘Sexual Euphoria’ kitabının yazarı ve ilişki eksperi George Moufarrej’e göre “Bu durum kendinize sakladığınız bi hal alırsa cinsel birleşmelerinizin frekansı düşecek ve bir zaman sonra da yakınlığınız azalacaktır.” 2011 yılında Journal of Sex & Marital Therapy’de yayınlanan bir araştırmaya göre birbirlerinin cinsel ihtiyaçlarını karşılayan çiftler bunu başaramayanlara göre %65 oranında daha mutlu olmaktalar. Bunun için ona “tatmin oluyor musun?” demektense (büyük ihtimalle hayır diyemeyecektir) nasıl daha iyi olabileceğinizi sormaya çalışın.

 

estanbul.com

Anahtar Kelimeler:
kadınların sırları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim