Öğretmen Diyarı

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu

Biz bayanlar düzenli ve sorunsuz yaşamaktan oldukça zevk alırız. Hayatımızda çıkan problemleri en kısa sürede çözerek vaktimizi boşa harcamamanın planlarını yaparız. Gelin sizlerle birlikte yaşantımız içerisinde olabilecek olan durumları kısa sürede çözümleyebilmenin yollarını inceleyelim. Bu sayede giden zamanımızı azaltarak kendimize daha çok vakit ayırabiliriz.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (1)

 

Yüzük takmayı kim sevmez ki ? Hepimiz yüzüklere farklı bir değer veririz. Sürekli parmağımızda bulunan bu aksesuarlar bazen yeşil izler bırakabiliyor. Bunu çıkarmakla uğraşarak hem parmağımızı tahriş ediyor hem de vakit kaybetmiş oluyoruz. Eğer yüzüklerinizin yeşil renkli izler bırakmasını istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey yüzüklerinizin içini şeffaf ojeyle kaplamak olacak.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (2)

 

Bir iş yemeğinde, arkadaş toplantılarında veya sevgilinizle dışarıda olabilirsiniz. Böyle zamanlarda kırmızı şarap genellikle vazgeçilmezler arasına giriyor. Ne kötü bir şanstırki bir anda üzerinize dökülen şarap tüm moralinizi bozabilir. Böyle zamanlarda hemen kırmızı şarap üzerine beyaz şarapla silmeniz gerekiyor. Çünkü leke ortadan kaybolacaktır.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (3)

 

Evimizde en çok yer kaplayan malzemeler kesinlikle makyaj ürünleridir. Karışık olduğu için bulmamız zorlaşabilir ve bu bize olmadık derecede vakit kaybettirebilir. Bu vakti kendimize ayırmak istiyorsak küçük dokunuşlarla hem yerden kazabilir hem de evimize düzen getirebiliriz. Yapmanız gereken çok basit. Makyaj malzemelerinizin arkasına mıktanıs takıp kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir düzeni sağlayabilirsiniz.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (4)

 

Hangi anahtar nerenindi ? Bu soru eminim hergün çoğumuzun dilindedir. Eğer kapı önünde fazlaca vakit geçirmekten çok sıkıldıysanız yine yapmanız gereken çok ufak bir işlem var. Ojelerini anahtarların üst kısımlarına sürüp renklendirerek kolaylıkla kapılardan geçebilirsiniz.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (5)

 

Kış kapıda, havalar soğumaya başladı. Biz bayanların devamlı yardımcıları iş başında. Atkılarınız, şallarınız ve fularlarınızı birbirinden ayırmak ve karışmasını önlemek için askılarınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde düzenli bir dolabınız olacaktır.

 

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (6)

 

En hoşlanmadığımız şeylerden biri kuşkusuz ayakkabı kokusudur. Kesin bir çözüm ararken aklınıza hiç ayakkabınıza Karbonat koymak geldi mi ? Kokuyu alarak sizi aradığınıza ulaştırabilir.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (7)

 

Sıklıkla giydiğimiz babetlerimiz bazen dar olabiliyor. Böyle durumlarda moralimizi bozmak yerine çözüm arayışına girmeliyiz. Ayağınıza kalın bir çorap giyerek babetinizi ayağınıza geçiriniz. Üzerine saç kurutma makinesi ile sıcaklık yaratarak soğumasını bekleyin. Eğer yeterince esnemedi ise tekrar ayakkabınıza aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (8)

 

Montunuzdaki tüyler ve saçlar sizi kötü mü hissettiriyor. Tek tek alırken zaman mı kaybediyorsunuz ? Eğer bu sorunlar sizde varsa ponza taşıyla tanışarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (9)

 

Yaz aylarının en bela durumlarından biri olan ter kokusunu engellemek için dışarı çıkmadan önce yapılan işlemi gece yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede ter kokusunu ve terlemeyi aza indirgemiş olacaksınız.

 

Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 10 İpucu (10)

 

Bot giymeyi çok seviyorsunuz fakat çok fazla yer kapladığını mı düşünüyorsunuz. Küçük askılar sayesinde hem botlarınız az yer kaplayacak hem de dolabınızın görüntüsü kötü olmayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol