Öğretmen Diyarı

Kadınların Erkeklerden Üstün Olduğu 10 Alan

1-YATIRIM

 

Mal sahibi olmakta üzerlerine yok…

 

Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor.

 

2- TRAFiK

 

Trafikte ölüm riskleri az…

 

Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor.

 

3- RAHATLIK

 

Problemlerini kolayca söylüyor ve çözüyorlar…

 

2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53’ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece yüzde 29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti.

 

4- iŞ HAYATI

 

Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar…

 

ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80’i erkek. Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması.

 

5- YÖNETiCiLiK

 

Bu konu biraz tartışmalı…

 

Bu konu biraz tartışılır ancak birçok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor.

 

6- GÜZELLiK

 

 

Geçmiş nesillere göre daha çekiciler…

 

Araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar gitgide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor. 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmacılar çekici kadınların ortalama standartların üstünde güzel çocuk doğurduğunu ortaya koydu. Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor. Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel.

 

7- EĞiTiM

 

Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar…

 

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor. Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor.

 

8-BESLENME

 

Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar

 

Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor. Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor.

 

9- SAĞLIK

 

Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü…

 

Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar. Östrojen, kadınların gizli silahı . Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç veriyor.

 

10- YAŞAM

 

100 yaşın üzerindekilerin çoğu kadın…

 

Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların yüzde 85’i kadın. Genelde kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.iVillage TR’yi Facebook’tan takip edin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol