Öğretmen Diyarı

Kadınların Aşk Belirtileri

Hoşlandığınız kadının sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyorsanız bunu anlamanız hiç de zor değil. Kadınlar hoşlandıklarını, aşık olduklarını davranışlarına, bakışlarına yansıtırlar. Hoşlanan bir kadın, duruşundan, davranışından ve bakışlarından kendisini ele verir. Onun sizden hoşlandığını anlamak için size düşen sadece onun davranış ve bakışlarını takip etmenizdir.

Kadınlardaki Aşk Belirtileri

 

– Konuşurken Gözlerin İçine Bakmak

Konuşurken karşısındaki erkeğin gözünün içine bakarlar. Bunun sebebi erkeğin gözlerindeki aşk ışıltısını görme çabasıdır. Evet, bilimsel olarak böyle bir ışıltı var.

– Gözbebeklerinin Büyümesi

Aşık kadınların hoşlandıkları erkeğe bakarken gözbebekleri büyür. Elbette ki bunu karanlıkta fark edemezsiniz ama iş ortamında, toplantıda, okulda, kısacası gün ışığında meydana gelen karşılaşmalarda görebilirsiniz. Büyümüş gözbebekleri karşı cinse çekici gelir. Kadınlar biraz da bu nedenle gözlerini ön plana çıkarmak isterler.

– Yanakların Kızarması

Kesinlikle yanakları kızarır. Stres, utanma veya kaygı sonucunda vücutta aniden oluşan yüksek ısı, derinin yüzeye yakın kan damarlarını genişleterek atılmaya çalışır. Kadın, duygularını ele vermemek için stres yapar. Bu stres ise yanak kızarıklığı olarak dışa vurur.

– Konuşurken Ses Tonu Değişmesi

Bir kadın sizden hoşlanıyorsa sizinle konuşurken de ses tonunu size göre ayarlamaya çalışır. Vurgularını benzetir, ses tonunu size göre ayarlar. Böyle yaparak size uyum sağlayacağı mesajını verir.

– Gözlerini Kaçırma

Sizden biraz uzaktaysa doğrudan bakış fırlatmak yerine başını eğerek bakar ya da tesadüfen bakışlar karşılaşmış gibi davranır. Bu, yine duyguların anlaşılmasından çekindiği için ortaya çıkan bir davranıştır.

– Saçlarına Dokunması

Size bakarken elleri daima saçlarında yahut boynundadır. Bu, aslında cinsel bir aktivitedir. Özellikle boynuna dokunması, cinsel arzunun göstergesidir. Kadınlar, saçlarına ve boyunlarına dokunarak karşılarındaki insanı çekici bulduklarının sinyalini vermektedirler.

– Takılarıyla Oynaması

Karşınızdaki kadın sizden hoşlanıyorsa, sadece saçları ve boynu ile değil takılarıyla da oynar. Sürekli kolyesini düzeltmesi, küpelerine dokunması, bilezikleriyle oynaması aslında onun ellerini, kollarını nereye koyacağını bilememesinden kaynaklanır.

– Avuç İçleri

Kadınlar, avuç içlerini karşılarındaki erkeğe doğru açık tutarlar. Bu şekilde hoşlandıkları erkeğe ”Senin duygularını karşılamaya hazırım.” mesajı verirler.

– Hedefe Kilitlenme

Kalabalık bir ortamda olsa dahi kadın hedefe kilitlenir. Sadece ilgisini çeken erkekle konuşur, onun üzerine yoğunlaşır. O ortamdaki başka herkesi çok rahatlıkla unutabilir.

– Kirpik Kırpıştırma

Kadın, karşısındaki erkekle konuşurken gözlerini normalden fazla kırpıştırır. Kirpikleri telaşla hareket eder. Bu, söyleyeceklerini toparlamaktaki endişesinden kaynaklanır.

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol