Öğretmen Diyarı

Kadınları Sinirlendiren Davranışlar

Kadınların çoğu, erkeklerin bazı sinir bozucu hareketleriyle başa çıkabiliyor. Ancak bazı hareketler, gözümüzü kör edebilecek değerdeler.

 

Maç esnasında unutulmak

 

Söz konusu olan Avrupa Şampiyonası olsa bile, bir kadına orada değilmiş gibi davranmak affedilir bir hareket değil. Maç sırasında tamamen erkek arkadaşınız tarafından dışlanmanız sizi kızdıracaktır. Ondan maçın sakin olduğu zamanlarda sizinle ilgilenmesini ve devre arasında konuşmasını isteyin. Sizde olmayacak zamanlarda onun izlemesine engel olmayın. Kesin bir zaman belirlemek hem sizin dışlamadığınızın bir göstergesi olur hem de onun rahat bir şekilde televizyonu izlemesini sağlar.

 

Son ana kadar hiç program yapmamak

 

Erkeklerin çoğu son ana kadar plan yapmayıp sizden beklerler. Kadınlar böyle zamanlarda orta bırakılmaktan ve habersiz kalmaktan hoşlanmazlar. Spontane olmak bazı durumlarda çok hoş olabilir ama birkaç gün öncesinden sormak kesinlikle daha kibar ve daha rahatlatıcıdır.

 

Tek kelimelik cevaplar

 

Kadınların tercih ettikleri iletişim şekli genelde sözlüdür. Bazen çok konuştuklarından şikayet edilse de sinirlendiklerinde ağızlarını bıçak açmaz. Erkekler tek kelimelik cevaplar verdiğinde, kadınlar bir sorun olduğunu düşünüyor. Erkek arkadaşınıza, ondan bir yazar kadar düzgün cümleler kurmasını beklemediğinizi söyleyin. Sadece size gününün nasıl geçtiğini anlatmasını isteyin.

 

Arkadaşlarını dışlamak

 

Fay, "Bir kadının sizi kız arkadaşlarıyla birlikte dışarı çağırması, size ne kadar değer verdiğinin bir göstergesidir" diyor. Eğer erkek böyle bir daveti kulak arkası eder veya sessiz kalırsa, hayatlarındaki önemli insanları tanımayı pek umursamadıkları izlenimini yaratıyorlar. Sevgilinize onlarla ciddi konular hakkında konuşmak zorunda olmadığını sadece ilgili küçük sohbetler etmesini rica edin. Onların düşüncelerinin önemli olduğunu bilsin.

pembecafe.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol