Öğretmen Diyarı

Kadınları etkilemek için söylenen yalanlar…

İşte erkeklerin kadınları etkilemek için söylediği yalanlar!

Erkekler çok sportif olmasalar bile kadınların gözünde atletik bir imaj çizmek isterler.

Lisede okul takımında basketbol oynayan bir erkek kendinden müthiş bir yetenek olarak bahseder.

Bunun nedeni akıllarda yer edinen erkek stereotipinin güçlü olması. Kadınları etkilemek için ne kadar ‘erkek’ olduklarını güç gösterisi yaparak belirtirler.

Erkekler kadınlarla yemeğe çıktıkları ilk seferde hesabı kendileri ödemek ister ve bu önemsiz bir şeymiş gibi davranırlar.

Kadınların karşısında maddi olarak güçlü görünmek isteyen erkekler, maddi durumları çok musait olmasa da pahallı bir akşam yemeğinin onlar için önemsiz gibi görünmesini ister.

Nedendir bilinmez ama erkekler müzik zevkinin kadınları etkileyen önemli bir faktör olduğunu düşünüyor.

Beğendiği kadının sevdiği müzik tarzını ve şarkıcıları öğrenen erkek hemen harekete geçerek o müzik tarzının hayranı gibi davranır.

O güne kadar adını bile duymadığı şarkıcıların konserine giden ve şarkı sözlerinde ağzını oynatan erkeklerin tek amacı yanlarındaki kadını etkilemek!

Erkekler kadınların kendilerini potansiyel sevgili gibi görmelerini ister ve bu nedenle geçmiş ilişkilerinden bahsederken bazı gerçekleri çarpıtır.

Geçmişte doğru düzgün bir ilişki yaşamayan erkekler ilişkilerinden bahsederken hep olumlu anılardan bahseder ve kötü tecrübeler yaşamadıklarını iddia ederler.

Erkekler kadınları zekalarıyla da etkilemek ister. Kadınların eski sevgililerinden da zeki olduğunu kanıtlamak isteyen erkek genel kültürünü geliştirmeye çalışır.

Zekalarıyla kadınları etkilemek isten erkekler genellikle politika ve ekonomiden bahsederek bu amaçlarına ulaşmaya çalışır.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim