Öğretmen Diyarı

Kadınlar Neden \'\'Kötü Adam\'\'lara Aşık Olurlar?

Kadınlar, genelde "kötü çocuk" olarak tabir edilen erkeklere aşık olurlar. Söz konusu erkekler çoğunlukla çok yakışıklı, çekicidir, kariyer sahibidir ve bu cazibelerinden ötürü kadınlar onlara ilgi duyar. Ve muhtemelen sonu hezimetle biter; adamlar sorumsuzdur ve kendilerinden başka kimseyle ilgilenmezler. İşte bu durumun sebebi uzmanlar tarafından bilimsel olarak açıklanmakta...

 

Bu tür erkekler, cazibelerinin farkında olduklarından dolayı egoları çok yüksek kimselerdir ve "elimi sallasam ellisi" felsefesine sahip oldukları için hayatlarına girip çıkan kadınları pek önemsemezler.

 

Kadınların bu erkekleri seçmesinde de birkaç sebep var. Bunlardan biri, kadınların erkeklerdeki cazibeye karşı koyamayışları. Dış görünüşü çok çekici olan erkeklerin iyi bir baba olacağını düşünen kadınlar, ilişki sonunda ne yazık ki üzülen taraf olurlar.

 

Diğer bir sebep ise, karşılarındaki adamın, kafalarında kurdukları beyaz atlı prens olduğuna inanmaları. Hayaller ile gerçekleri birbirine karıştıran kadınlar, hep bekledikleri adamla karşılaştıklarını zannettiği için "kötü çocuk"larla birlikte olmayı tercih ediyorlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol