Öğretmen Diyarı

Kadın Mimikleri Ne Anlama Gelir?

Kadın mimiklerini ne kadar tanıyorsunuz? Kadınların mimiklerinden ne düşündüklerini ya da ne anlatmaya çalıştıklarını anlayabiliyor musunuz? Eğer bugüne kadar dikkatinizi çekmemiş ise, onlarla daha iyi anlaşabilmeniz, onların ne düşündüklerini kavrayarak ona göre davranabilmeniz için kadın mimiklerinin ne anlama geldiğini öğrenmeniz sizin faydanıza olacaktır.

 

Kadınlar çoğu zaman sussalar da ne düşündüklerini ya da o an hissettiklerini istem dışı olarak mimiklerine yansıtırlar. Bu mimiklerden yola çıkarak, düşüncelerini az çok tahmin edebilirsiniz.

 

Kadınların Hangi Mimik Hareketi Ne Anlama Gelir?

 
\"Foto

 

Küçümseme: Kalkık kaşlar, kalkmış üst dudak. Alnınızdaki teri kravatınızla silmeniz ya da yemek yerken üzerinize dökmeniz sebep olabilir.

 
\"Foto

 

Kontrollü öfke: Sıkıca kapalı dudaklar, kabaran burun delikleri, hafifçe şaşılaşan gözler. Eksi kız arkadaşa ait bir albümü bulmuş olmak sebep olabilir.

 
\"Foto

 

Korku: Gözler iyice açık, kaşlar hafif kalkık, dudak kenarları aşağı sarkık. Kalacak yeri olmayan sevimsiz arkadaşınızı size çağırmış olmanız sebep olabilir.

 
\"Foto

 

Alaycı gülüş: Ağız yarı açık, gözler hafif şaşı. Arkadaşlarınızla dışarı çıkacağınızı ve geç kalmadan döneceğinizi söylemeniz sebep olabilir.

 
\"Foto

 

Mecburi gülümseme: Dengesiz bir sırıtışta dudak kenarları farklı yönlere bakar. Patronunuzu yemeğe çağırmanız yeterli…

\"Foto

Alay: Dudaklar kapalı ve bir tarafa kayar. Daha iyi manzaralı bir oda için ekstra 100 lira vermeyi reddetmeniz sebep olabilir.

\"Foto

Rica ederken: Kalkık kaşlar, titreyen çene. Bir söz verin ve daha sonra fikrinizi değiştirin.

\"Foto

Müdafa: Kırışmış alın, hafifçe açık dudaklar, ıslak gözler. Sebep olmak için tekrar bir şey için söz verin ve yine fikrinizi değiştirin.

 
\"Foto

 

Şaşkın öfke: Tek kaş kalkık, çene öne çıkık. Tuttuğunuz takım maçı aldığında, üniforma ile yatağa girmeyi deneyin.

\"Foto

Şaşkınlık: Gözler iyice, ağız hafifçe açık. Başka bir kızın ismini dövme yaptırmayı deneyebilirsiniz.

\"Foto

Nefret: Tüm yüz kasları bir maske gibi donmuş. Elbisesinin güzel olduğunu ama sekreteriniz üzerinde daha iyi duracağını söyleyin.

\"Foto

Teslimiyet: Ağız kapalı, tek kaş hafifçe kalkık. Nasıl sebep olunabileceği hala bir muamma.

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim