Öğretmen Diyarı

İşte Türkiye\'nin en gürültücü ili

Muğla, tatil sezonunu 680 bin 498 lira cezayla kapatarak, 'en gürültücü il' oldu. Çevre veŞehircilik Bakanlığı, yaz aylarında eğlence merkezlerinde artan gürültü kirliliğine göz açtırmadı. Turizm öncelikli kıyı illerinde yapılan denetimlerde en çok ceza Muğla'ya kesildi.


EN GÜRÜLTÜCÜ YERLER BODRUM VE MARMARİS


Bakanlık, yaz aylarında gürültü şikayetlerinin artması üzerine denetimlerini sıklaştırdı. Eğlence mekanlarının yoğun olduğu Bodrum ve Marmaris'te yılın son 9 ayında yapılan 104 denetimde 680 bin 498 lira ceza kesildi. Gürültü denetimlerinde dikkat çeken bir diğer yer ise Antalya oldu. Bakanlık 202 denetimde Antalya'da gürültü yönetmeliğine uymayan işletmelere 501 bin 810 lira ceza verdi.


İSTANBUL, DİĞER İLLERE GÖRE SESSİZ KALDI


Geçen yılın en gürültücü ili olan İstanbul, bu defa diğer illere oranla sessiz kaldı. Eğlence merkezlerini sıkı denetime alan Bakanlık, 280 denetimde İstanbul'a 121 bin 902 lira ceza kesti. İstanbul'u gürültü cezalarında Çanakkale takip etti. Çanakkale'de yapılan 33 denetimde işletmelere 128 Bin 651 lira ceza verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı gürültü denetimlerinin sonuçları belli oldu.

İZMİR SEZONU CEZASIZ KAPATTI

Yapılan denetimlerde, ceza almayan illerde oldu. İzmir ve Balıkesir'de 77 denetim yapıldı. Bu denetimlerde cezai işlem uygulanmadı. Aydın'a ise 53 denetimde 35 bin 877 lira ceza uygulandı.

 
\"İhlas
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol