Öğretmen Diyarı

İsminizde P harfi varsa yaşadınız

İsmin hiç bilimi, ilimi olur mu! Olur. 1950’den beri hayatımızda olan isim bilimi, isimlerin hayatımızdaki pozitif ve negatif etkilerini istatistikî raporlar tutarak inceliyor. Kemal Haluk Cebe, işinde uzman ‘İsim Koçları’ yetiştiriyor. İsim konusunda eğitim almış, 148 kritere göre analiz yapabilen, aile tablosuna uygun ve pozitif isimler bulabilen kişilere ‘İsim Koçu’ deniyor. Eğitim iki aşamadan oluşuyor ve en az beş yıl sürüyor. İsim koçları aldıkları bu eğitim sayesinde size, bebeğinize hatta şirketinize en uygun ismi buluyor. Çalışmalarında en üst seviyeye çıkmış, yıllarca araştırma yapmış duayen kişiler ise ‘İsim Doktoru’ ünvanını alıyor. Kemal Haluk Cebe, onlardan biri.

Cebe’ye göre ismimiz hayatımızı, sağlığımızı, kariyerimizi hatta aşk hayatımızı bile etkiliyor. Etki oranları da az değil! isminiz %60, göbek adınız %10, soyadınız da %30 oranda hayatınızı etkiliyor. Cebe; “Kuantum felsefesine göre her şey titreşimden ibarettir. Kişiye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem evrene hem de hitap ettiğimiz kişiye çarpıyor. Bu da kişiler üzerinde olumlu veya olumsuz etki bırakıyor” diyor. “Mesela ‘-e’ harfi çoksa boğaz yolları ve trioid etkilenir, ‘-a’ harfi çoksa kan tablosu bozulur” diyor.

 

“Önce kariyer” diyenlerdenseniz yine harflere kulak vermenizi öneriyor. Bakın hangi harf hangi meslek dalında başarıyı temsil ediyor; ‘S – mimar, mühendis, N – yazar, gazeteci, M – finans, pazarlama, serbest ticaret, C – güzel sanatlar, isminiz ‘-P’ harfiyle başlıyorsa ya da isminizde ‘-P’ harfi varsa yaşadınız tüm meslek dallarında başarıyı yakalayabiliriniz.’

İsimlerin ve harflerin etkisi sadece bu kadarla sınırlı değil; enerjileri, titreşimleri, negatifleri ve pozitifleri de var. Hatta en ideal isim negatif ve pozitif harflerin dengelenmesiyle oluşuyor. İsim doktoru; “Din büyükleri ve çok ünlü kişiler yüksek enerjili isimlere sahiptirler. Bu kişiler muhakkak ikinci bir isim kullanmalılar” diyor. Cebe’den isimlerin titreşimi olduğunu, tıpkı bir musiki nağmesi gibi titreşim yaydıklarını ve 11 yıllık çalışması sonucunda harflerin notalarını tespit ettiğini öğreniyorum. Yani eğer bebeğiniz varsa ve biraz da huzursuzsa ona ninni söylemeyi deneyebilirsiniz. Çünkü bebeklerin sözcükleri bilip bilmemeleri önemli değil, önemli olan sözcüklerin ve harflerin titreşimleri.

Peki tek arzumuz barışken neden erkek çocuklarımıza ‘Savaş’, ‘Tayfun’, ‘Fırtına’ gibi şiddet içeren sert isimler koyarız? Cebe; tarih boyunca güç sembolü olan isimlerin erkeklere konulduğunu, bunun son derece yanlış olduğunu çünkü isimlerin kişilerin yaşam tarzına yansıdığını söylüyor. Ancak isim doktoruna göre erkeklere kıyasla kadınlar çok daha şanslı. Çünkü, yine tarih boyunca kadınlara ‘Ceylan, İpek, Pırıl, Oya’ gibi nazik isimler veriliyor ve bütün baskı erkekler üzerinde kuruluyor. Toplumda da bunun sonuçlarını zaman zaman görüyoruz. Kadınlar daha duygulu ve sakinlerken erkekler şiddete, ‘vur-kıra’a daha yatkınlar.

Yıllardır taşıdığınız bir isim var ve siz bu isimden çok da memnun değilsiniz de üzülmeyin, iş işten geçmedi. Aklınıza ünlü isimleri, pop starları getirin. Hangisinin ismi nüfustakiyle aynı ki? Siz de kendi hayatınızın starı olun ve hemen isim doktoruna başvurup karakteriniz ve geleceğiniz için en uygun ismi bulun. Kim bilir belki kaderiniz de değişir…

İSİM ANALİZLERİ

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Pratik zekâya sahip, plan ve projeyi çok iyi yapabilen, duygularını etrafına hissettirmeyen, güvenilir, mantıklı, atılgan enerjik, iyi kariyer yapabilen sanatsal yetenekleri olabilen kişidir

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Tereddütlü, duygusal, iletişimde başarılı, işini duygusu ile içi içe yaşatan, özgüveni yüksek, duygularının kontrolünü çok iyi tutan, geçmişte yaşadıklarını asla unutmayan, azimli, inatla bir işi azimle sonuna dek götüren yaratıcı.

BÜLENT ARINÇ

Sezgileri güçlü ,aşırı duygusal,d uygu konusunda yaratıcı. Mantığını iyi kullanan, kırılgan.

KEMAL KILIÇDAROĞLU

Kariyerini yükseltmeye çalışan, pratik zekalı sanatsal konuda İyi Kırılgan azimli, mücadeleci bazen içine kapanan bereket ve bolluk da önü açık ama sürekli şansını kendi yükseltmeye çalışan.

MUSTAFA SARIGÜL

Pratik zekâlı, plan ve proje yapmakta önü açık olan mantığını iyi kullanan, güvenilir. Aşırı atılgan ve enerjik... Azimli, sonuna kadar işini götüren… Sanat konusunda son derece yetenekleri olan, duygularını gizleyemeyen...

 

AJDA PEKKAN

Mantığı ile davranıp ne zaman ve kime kapris yapacağını çok iyi bilen, çalışkan ve atılgan, özgüveni yüksek kariyer konusunda kendini çok iyi yetiştiren, yaratıcı ve sağ duyulu.

TARKAN

Duyguları açıklamakta zorlanan algılaması yüksek, tereddütlü… Kariyer konusunda zamanlamayı çok iyi yapabilen yaratıcı.

BEBEĞİNİZE İSİM VERİRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HARFLER!

A– 2’den fazla olmamalı

B- Konabilir. Sezgiler güçlü olur

C- Şart değil

D- Olabilir. Hırsı getirir.

E- Olmasa daha iyi olur en fazla 1 adet soyadında varsa, hiç olmasın

F- Uygundur


K- Olursa en az 1 tane çok iyi olur.

L- olabilir

M- 1 adet olması iyi. Ama sağ veya solunda a muhakkak olsun

N– Fena değil

O- olabilir

Ö- Olmazsa daha iyi

P- Olabilir

R- Olmasa da olur

S-Ş- olursa iyi olur

T- Tercih edilmez

U- 1 tane geçmemek kaydıyla olur

Ü- Konmasa daha iyi olur.

V- Çok elzem değil.

Y- Duruma göre konabilir. Ama olmazsa daha iyi olur

Z- 1 tane olursa daha iyi.

 

“HARFİN NEGATİFİ, POZİTİFİ OLUR MU?” DEMEYİN!

POZİTİF HARFLER: A-B-C-D-F-K-L-M-N-P-S-Ş-U-V-Z

NEGATİF HARFLER: E-G-H-Ö-O-Ü-Y

Diğer harfler nötrdür.

 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol