Öğretmen Diyarı

İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!

Alışveriş yapmadan önce ürün satın alacağınız sitelerin şikayetlerini inceleyin, mağdur olmayın.

Çağrı merkezi bilgi edinme, ücret iadesi, eksik ya da hatalı ürün, geç teslimat, fatura vb. konu başlıklarının yer aldığı alışveriş siteleri ile ilgili tüketici şikayetleri şöyle:

“Altın aldım göndermediler”
“Siteden altın aldım şirket altını göndermedi. Bankayı aradım ora da ‘firma işlemi iptal edip parayı iade ettiği an paranızı hesabınıza geçeriz’ dediler günler geçti daha bir haber yok.

“Sitede iade yazıyor ama iade kabul etmiyorlar”
“Satın aldığım ürünler gelmedi. Sitede iade yazıyor fakat 2 ayı geçmesine rağmen ne ürünler geldi ne de param iade edildi. Firmanın internet sitesine ve telefonlarına ulaşılamıyor. Buradan da sonuç alamadığım takdirde yasal yollara başvuracağım.”

“Sevgililer Günü Hediyesi Hala Gelmedi!”
“12.02.2014 tarihinde 2 ürün sipariş ettim. Hediyemin sevgililer gününde karşı tarafa ulaşmaması nedeniyle aradığımda bana ürünlerden birini temin edemediklerini bildirdiler. Ben aramasam kendileri haber vermeyecekti. Diğer ürünümü göndereceklerini ilettiler, kabul ettim. Tarih 19.02.2014 olmasına rağmen diğer ürün hala elimize ulaşmadı, arayarak ürünü tamamen iptal etmek istediğimde bu sefer de kargoya verildiğini ve iptal edilemeyeceğini, kargo ücretinin de tarafımdan ödenmesi gerektiği iletildi. Bu kadar mağdur edilip bir kere kargo ücretinin bana ödetilmeye çalışmasını kabul etmiyorum. 2. ürünün iptalini istiyorum. Bir daha da bu site üzerinden alışveriş yapmayı düşünmüyorum.

“Sattığı Ürünü Teslim Etmiyor!”
“17 şubat tarihinde alışveriş yaptım. Sevk tarihi 18 şubat 2014 yazıyordu. Her geçen gün sevk tarihi bir ileri güne atılıyordu ve sonunda bugün ayın 26 sı Sevk tarihi 27-28 sı diyor. Satışı yapılan malın 48 saat içerisinde kargo yapılacağı taahhüdü verilmesine rağmen 10 günü geçtik ortada ne sipariş var ne para var ne de müşteri hizmetleri var. Sırf küfür etmeyelim diye müşteri hizmetleri koymamışlar. Mail atıyoruz ona da cevap yok. Arkadaşlar resmen art niyetli bunlar. Ben yandım.”

“ Siparişin Gönderilmedi, Para İadesi de Yapılmadı!"
“10 Şubat ta vermiş olduğum sipariş ile ilgili 13’ünde sevk edildi diye bir mail geldi. 20'sine kadar bekledim bu arada 2 kez mail atmama rağmen maillere cevap yok. Son aradığımda yetkili ile görüşmek istedim yetkili birim yok. Para iademi istiyorum dedim pazartesiye kadar toplayalım gibi tuhaf bir cevap verildi. Bu sitenin durumu nedir? Her konuda şikayetçiyim”

Şikayetleri görebilmek için:


http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2317128
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2308594
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2317402
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2304551
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2174152

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol