Öğretmen Diyarı Öğretmen Diyarı

İnternetin mucidi uyardı: Dijital fotoğraflarınızı ya bastırın ya da...

İnternetin mucitlerinden Google’ın başkan yardımcısı Dr. Vinton Cerf, teknolojinin aynı hızla değişim göstereceğini ve bu nedenle....
İnternetin mucitlerinden Google’ın başkan yardımcısı Dr. Vinton Cerf, teknolojinin aynı hızla değişim göstereceğini ve bu nedenle bugünkü dosya, fotoğraf ya da video depolama araçlarına gelecekte erişimin sağlanamayacağını söyledi.

1960’ların sonunda iki bilgisayar arasında ilk mesajı gönderdiği için internetin mucitlerinden sayılan Dr. Vinton Cerf, bugün bilgisayarlarda nasıl disketlere yer kalmadıysa gelecekte de buna benzer durumlar yaşanacağını kaydetti.

Dr. Cerf, fotoğraflar ve önemli belgelerin USB diskler, CD’ler ya da bilgisayarlarda saklanmaması gerektiğini bilakis eski usül yöntemlerle bastırılması gerektiğini söyledi.

Aksi takdirde gelecek için bırakılacak anıların kalmayacağını savunan Cerf, “21’inci yüzyıl dijital çöle dönüşebilir. Aynı bizden önceki insanların karanlık çağlarından bir şey bilmememiz gibi, gelecekte de bizim hakkımızda hiçbir bilgi edinemezler” diye konuştu.

kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol