Öğretmen Diyarı

İnsanların Karanlıkta da Görebilmesini Sağlayan Göz Damlası Bulundu

Gönüllü olan deneklerin gözüne enjekte edilen bu sıvı ile denekler süper insan görüşüne sahip oluyorlar ve 50 metreye kadar olan bir mesafede geceleri hiç birimizin göremeyeceği şeyleri görebiliyorlar. Aynı zamanda normal halimize göre daha iyi bir görüş de elde edildiğinden bahsediliyor.

Bunu yapabilmek için çok derin sularda, ışıksız ortamda yaşayan bazı balık türlerinin gözlerinde rastlanan Chlorin e6 isimli bir klorofil maddesini kullanılıyor. İnsan deneklerden önce bir çok fare ve hamster gibi hayvan üzerinde denenen karışım ilk olarak göze dışarıdan damlatılarak denenmiş. Olumsuz etki görülmeyince de gözün retina bölümünün olduğu kısıma enjekte edilerek de denenmiş.

Şu an için deneyde yanlış giden bir şey yok. Ve zaman içerisinde biz insanların bazı süper güç diyebileceğimiz özellikler kazanacağına da şüphe yok. Ekip deneylerini bir sonraki aşamalara taşıyabilmek ve gözün deney esnasındaki tepkilerini elektronik olarak veriye dökebilecek teçhizatlara ihtiyacı olduğu için gelecek destekleri bekliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim