Öğretmen Diyarı

İnsana Kendini Güvende Hissettirecek 12 Arkadaş Tipi

Arkadaşlar iyidir ama bazı arkadaşlar daha iyidir. Yeri gelir ailemizden daha çok görürüz onları, bazen annemiz, bazen de babamız olurlar. Ve başımız her sıkıştığında yanıbaşımızda beliriverirler-gerçek arkadaşlardan söz ediyoruz elbette-. Ama her ruh haline de her arkadaş gitmez. Belli ruh hallerine uygun arkadaş tipleri vardır. Hepsinin ortak özelliğiyse, onların yanında hep güvende hissetmenizdir.
Hayatımızdaki arkadaşlarımızı ruh halimize göre kategorize etmek aklımıza gelmiyor-doğal olarak-. Ama kategorilere ayırsaydık onları, kesin böyle ayırırdık.

1. Israrcı arkadaş

Israrcı arkadaş tipi genelde can sıkıcı gözükür ama inanın öyle değildir. Israrı bazen hayat kurtarır. Mesela depresyondasınız ve evden çıkmak istemiyorsunuz. Bunu ısrarcı arkadaşınıza anlatma şansınız asla yoktur. Ne yapar eder sizi dışarı çıkarır. Zaten tüm sıkıntılar sokağa çıkana kadardır. Depresyon falan kalmaz geriye.

2. Her zaman aşık arkadaş

Her zaman aşık olduğu için, neşe saçar etrafa. Onun hayatında kişiler değişir ama olaylar değişmez. Anlatacak çok şeyi vardır, bu yüzden de canınız asla sıkılmaz. Ve en güzeli de şudur ki, ilişkiler konusunda her zaman sizi anlar. Ona göre aşkta her şey mübahtır. Gizli aşklarınızı ona rahatlıkla anlatabilirsiniz.

3. Entel arkadaş

3.entel
Her şeyden haberi vardır. Çok gezer, çok bilir. Çok insan tanır. İşsiz kalırsınız, size iş bulur. Ah ne tatlıdır o entel arkadaş. <3

4. Çekirdek seven arkadaş

4.cekirdek.seven
Bazen sadece çekirdek. <3 İster aşk acısı çekin, ister hayatın yükünden bunalmış olun; fark etmez. O daima çekirdek yiyerek sizi evinde bekler. Sizi hep dinlemeye hazırdır. Ona bir şeyler anlatırken bir bakmışsınız siz de çekirdek yemeye başlamışsınız ve hayat toz pembe bir hal almış.:)

5. Sorunlu arkadaşBiraz acımasız olacak ama hayatında çok fazla sorun olan arkadaş, şükür sebebidir. Siz derdinizi anlatırken o da anlatmaya başlar ve siz sahip olduğunuz her şeye şükredersiniz. Kendi aksiyonunuzu unutursunuz. Hem insan bazen de başkasının akıl hocası olmak istiyor. Öyle zamanlarda akıl vermek için birebirdir.

6. Alkolik arkadaşHer sorun için çözümü bellidir. :) En güzel sarhoşlukların yaşandığı anları, hep onunla paylaşırsınız. Sizi asla taşımaz ama birlikte sürünürsünüz.

7. Dümdüz arkadaş

7.duz.arkadas
Olaylara dümdüz yaklaşır. Netleştiremediğiniz tüm konuları ona anlatabilirsiniz. Gerçekçi yorumlarıyla sizi tüm hayallerden uzaklaştırır; böylece hayalkırıklığına uğraşama şansınız sıfırdır artık.

8. Yay burcu arkadaş

8.yay.burcu.insani
Sülalesi rahat arkadaştır. Dinginliği daima huzur verir. Ve laf olsun diye değil; gerçekten, her sorunu halleder. Son derece güvenilirdir. Her eve bir yay burcu lazımdır.

9. Hiçbir şeye saygısı olmayan arkadaş

Her daim neşelidir. Bazen can sıkıcı olsa bile genelde olumlu yönde etkiler insanı. Ölüme, doğuma, mutsuzluğa, hiçbir şeye saygısı yoktur. Herkesle ve her şeyle dalga geçer. Onunlayken başka bir dünyada gibi hisseder, tüm gerçeklikten uzaklaşırsınız.

10. Anne gibi arkadaş

Annenizden uzaktaysanız asla vazgeçemeyeceğiniz arkadaş tipidir. Size hasta çorbası yapar, evladı gibi sahiplenir. Sizi üzenleri, siz engel olmaya çalışsanız dahi gidip bulur, haddini bildirir. Yeri gelir, size terlik fırlatır. Arkadaş gibi arkadaştır.

11. Aşırı sosyal arkadaş

11.asiri.sosyal
Onunla hep kalabalıksınızdır ve düşünmeye pek vaktiniz olmaz. O ve onun arkadaşları arasında laylaylom günler su gibi akar gider. Sonra bir bakarsınız yıllar hiçbir şey yapmadan geçmiş. Oh! Düşününce ne olacaktı sanki.

12. Güzel/yakışıklı arkadaş

12.yakisikli.arkadas
İnsanın moralini yerine getirir ona bakmak. Hem keyiflidir de güzel arkadaşla gezmek, eğlenmek. Başka arkadaşlarınız onu beğenir, ona aşık olur. Aralarını yaparsınız falan. Değişiklir olur hem size de.

Kaynak:Dilek Üğüden- http://listelist.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol