Öğretmen Diyarı

İNARİ TİLKİSİ GERÇEK Mİ DEĞİL Mİ ?
 Bu aralar sosyal medyada adından sıkça söz edilen ve sevimli resimleri dolaşan ”İnari Tilkisi” aslında gerçek bir tilki türü. İnternette kullanılan resimler ise oyuncak ve tamamen insanları yanıltma amaçlı.Bizde bu işin biraz aslını araştırdık ve gerçek inari tilkisini bulduk !
Pokemon benzetmesi yapılan bu sahte oyuncakların yapımcısı ise sanat ve sanatçıların ortak topluluğu olan sosyal bir sitede oyuncaklarını satıyor.Aşağıdaki linke tıklayarak satıştaki oyuncakları görebilirsiniz:

http://santani.deviantart.com/art/Inari-Foxes-Oncilla-423526300

inari_foxinarifoxinarifox1inarifox3

Peki İnari Tilkisi kimdir?

Şu an Dünya da 30.000.000 türü kaldığı söylenen köpek-tilki karışımı sevimli zararsız bir tilki türü. Diğer tilkilerden onu ayıran en önemli özelliği sosyal olması ve insanlara zarar vermemesi.Özellikle bebeklere karşı olan sevgi dolu tutumuyla ” Dünya nın en sevimli hayvanı” olarak gösteriliyor.Beyaz renkte ve ortalama bir köpek boyunda olan bu sevimli tilkiler görünüş olarak ta tilkiden çok köpeğe benziyor.İngiltere de geçen ismi ”Most Fox ” (Tilkiden Fazlası) veya ”İnari Fox” (İnari Tilkisi).

Aşağıdaki video da gerçek İnari Tilkilerini görebilirsiniz.Kafeste köpek gibi beslenen bu iki sevimli hayvanın oyuncak ayıları ve birbirleriyle oynadığı bu görüntüler onların gerçekten ne kadar sevimli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

 


kendiaramizda.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim