Öğretmen Diyarı

İlişkiye Başlamadan Sormanız Gereken 3 Soru!

Ondan çok hoşlanıyorsunuz ve uzun süredir flört edip görüşüyorsunuz. Bu noktada artık ilişkinize bir ad koymanın vakti gelmiş olabilir. Fakat, ilişki safhasına geçmeden önce karşınızdaki erkeğin güvenilir olup olmadığını anlamanız gerekiyor. Bir ilişki yaşamaya başlamadan önce sizlerle paylaştığımız bu 3 işarete dikkat edin.

 

İşini seviyor mu?

 

Karşınızdaki erkeğin işine karşı tavrı, onun hayatının gelecekte nasıl olacağı konusunda fikir verir. İşini seven ve işine bağlı bir erkek, tüm hayatını işine göre planlayacaktır. Karşınızdaki kişinin bir işkolik olma ihtimalini de unutmamanız gerekiyor. Romantizm yaşadığınız anlarda bile işinden bahsediyorsa, onunla ciddi bir ilişki yaşamayı yeniden gözden geçirin. Onun işiyle ilgili düşüncelerini “İşini seviyor musun?” gibi bir soruyla öğrenebilirsiniz.

 

Son ilişkisi nasıldı?

 

Bu soru garip gelse de, aslında bir erkeğin sizden önce yaşadığı son ilişkisi onun hakkında fikir edinmenizi sağlayabilir. Tabii ki bunu öğrenmek için, bu soruyu açıkça sormak yerine esprili bir dille öğrenmeye çalışabilirsiniz. Mesela; ona çok çekici olduğunu ve kız arkadaşlarının onu nasıl bıraktığını anlamadığınızı esprili bir şekilde dile getirebilirsiniz. Eğer olgun bir erkekse kız arkadaşıyla neden ayrıldıklarını size anlatır. Ancak eski kız arkadaşı hakkında hakaretler etmeye ve sinirlenmeye başladıysa onun pek de olgun olmadığını düşünebilirsiniz.

 

Neye borcu var?

 

Borçlanmak elbette kötü bir durum değil. Çoğu insan yatırım yapmak amacıyla borçlanıyor ve sonrasında borçlarını geri ödüyorlar. Ancak evlenmeyi düşüneceğiniz erkek borçlanma konusunda sorumsuz davranıyor olabilir. Örneğin önemli borçları varken, araba ya da motosiklet almayı düşünüyorsa, para konusunda sorumsuz olduğunu düşünebilirsiniz.

Myoje.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol