Öğretmen Diyarı

İlişkilerde kabul etmemeniz gerekenler

İlişkilerde bazen istemediğiniz durumlar olabilir ancak karşılıklı fedakarlık ilişkinin iyiliği için olması gereken bir durumdur. Tabi bu her şeyi kabul etmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Bu tür davranışlarla karşılaştığınızda ilişkinizi bir daha değerlendirmeniz sizin açınızdan daha iyi olacak...

 

Kısıtlama

Bir ilişkide her iki tarafında eşit olması gerekir. Sevgililer arasında iş bölünmesinde farklılık olabilir ancak bu eşitsizlik değildir. Ancak durum zorunluluk haline gelirse ve bir taraf diğer tarafın üstünde baskı kurmaya başlarsa bu eşitsizlik olur. Sürekli olarak sevgilinizin isteklerini yapmanız ve onun dediklerine uymanız sizin ilişkide söz sahibi olmadığınız anlamına gelir.

 

Şiddet

Şiddet hangi durumda olursa olsun asla kabul etmemeniz gereken bir davranıştır. Şiddetin uygulamanın hiçbir bahanesi olamaz. Eğer erkek arkadaşınız şiddet gösterdiyse bunu bir kerelik olduğunu düşünmeyin. Size saygı duyan ve değer veren biri bu tür bir davranışı yapmaz. Ona ikinci bir şans vermeyin ve ilişkinizi bitirin.

 

Yalan

Yalan söylemek aldatmanın farklı bir türüdür. İlişki içinde söylenen yalanlar, ilişkinin bir yalandan ibaret olduğu anlamına gelir. Size dürüst olmayan ve gizli saklı işleri olan bir erkekle mutlu olamazsınız.

 

Aldatma

Aldatmanın önemi kişiden kişiye göre değişir. Bazı kadınlar aldatmayı anlık hata olarak değerlendirirken bazıları için kabul edilebilir bir durum değildir. Eğer sizde affeden kişilerdenseniz bu huyunuzdan vazgeçin. Aldatma bir kişinin size ve kendisine olan saygı eksikliğidir. Her erkek aldatır gibi laflar sadece bahanedir. Bir kere aldatan her zaman aldatır. Size değer veren ve aşkınıza saygı duyan birisiyle birlikte olun.

 

Değer

Bir ilişkide olduğunuz zaman karşılıklı olarak birbirinize saygı ve sevgi göstermelisiniz. Sizin ailenize veya arkadaşlarınıza, erkek arkadaşınız gerekli değeri ve saygıyı göstermiyorsa bu durum size karşı olan saygı ve değerinide gösterir. Sizinle ilgili olan bazı durumlardan memnun olmayabilir ancak her zaman sizin iyiliğiniz için ılımlı yaklaşmalı.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim