Öğretmen Diyarı

Içtiginiz kahve karakterinizi ele veriyor.

Hayattaki tüm seçimlerimiz hepimizin karakteri hakkinda bir seyler söyler. 'Peki buna kahve seçimleri de dahil mi' diye soruyorsaniz, cevabi 'Evet'. Amerikan Mashable sitesi, kahve tercihlerine göre insanlarin karakterleri üzerine bir yazi yazmis. Yazi Amerikan menseili oldugu için Türk kahvesi yer almiyor ancak artik hepimizin asina oldugu kahve türlerinden birçok ipucu yakalamak mümkün.

ESPRESSO

Daha çok espresso içmeyi tercih ediyorsaniz, sizin arkadas canlisi ve uyumlu oldugunuz söylenebilir. Sizin için önemli olan kahvenin tadi; nadir bulunan, incanin canini çektiren bir özellik...

DOUBLE ESPRESSO

Siz pratik ve çok çalisan birisiniz. Tek bir shot kahvenin sizin için yeterli olmayacagini çok iyi biliyorsunuz.

TRIPLE ESPRESSO


Heyecanli ama obsesif birisiniz. Içtiginiz kahveler yüzünden 90′laran beri uyaniksiniz.

EXPRESSO


Zeki ama sinir bozucu birisiniz. Bilerek veya bilmeyerek espressonun adini yanlis söylüyorsunuz. Her iki kosulda da insanlar size biraz gicik oluyor.

MOCHA


Eglenceyi seven ve yaratici birisiniz. Kahvenin tadini pek sevmiyorusunuz ancak sizi ayaga kaldiracak tek sey de kahvenin kendisi.

LATTE

Düsünceli ama kararsiz bir karakteriniz var. Bilmediginiz denizlerde yüzmek yerine güvenli limanlari tercih ediyorsunuz.

CAPPUCCINO


Sicakkanli ama biraz da düsüncesiz bir yapiniz var. Çevrenizdekiler günlük hayatta yapmaniz gerekenleri her seferinde size hatirlatmak zorunda kaliyor.

MACCHIATO


Geleneksel ve ketum bir karakteriniz var.

SOGUK KAHVE


Kendinden emin ve disa dönük birisiniz. Kimsenin size hayatinizi nasil devam ettirmeniz gerektigini söylemesine izin vermiyorsunuz.

AMERICANO


Sakin ve bilnçli bir yapiniz var. Hayattaki basit seyleri seviyorsunuz. Parkta piknik yapmak, kuslari izlemek sizi mutlu etmeye yetiyor.

FRAPPUCCINO


Mutlu ve enerjik bir doganiz var. Kahveyi sevdiginizi söylüyorsunuz ama sizin aslinda seydiginiz sey dondurma...

KARTON BARDAKTA KAHVE

Ciddi ve isine odaklanmis birisiniz. Bu hayatta sizi tek zorlayan sey, kahve bardaginizin çok sicak olmasi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol