Öğretmen Diyarı

Her kadının bilmesi gereken güzellik hileleri nelerdir?

 

Her kadın güzel olmak ister. Tabi bu o kadar da kolay değildir, incelikler gerektirir. Birileri bu incelikleri sizler için uğraşıp keşfetmiş. Bizde işinize yarar diye paylaştık.

 

 

 

Sivilcelerinizi makyajla kapamadan önce, kırmızılığını almak için üzerinde biraz buz gezdirin. Sonrasında fondöten ile kapatmak daha kolay olacaktır.

 

 

 

Gözleriniz küçük ise, göz kapaklarınızın üzerine ve gözünüzün alt kısmına beyaz kalem uygulayın. Olduğundan daha iri gözüktüğüne tanık olacaksınız.

 

 

 

Kapatıcıyı her zaman fondötenden sonra uygulayın. Daha az kapatıcı kullanmış olacaksınız. Makyaj malzemeleri bir hayli pahalı tasarruf etmek lazım.

 

 

 

Gözleriniz şiş uyandığınızda iki kaşığı buzlukta bekletin ve sonrasında göz altlarınıza koyun. Şişliklerin kaybolacağını göreceksiniz.

 

 

 

Kurumuş rimelinizi sıcak su içerisinde 1 dakika kadar bekletin. En az yenisi kadar olacaktır.

 

 

 

Parlak ve canlı bir yüze sahip olmak istiyorsanız elmacık kemiklerinize pembe dudak balmı uygulayın.

 

 

 

Saçlarını kurutmayı sıcak seçeneğiyle değil, soğuk seçeneğiyle bitir. Saçlarınızın tamamen kuruduğunu görecek, hem sıcak hem de ıslak saçlardan kurtulmuş olacaksınız.

 

 

 

Çok mu yorgunsunuz? Gözlerinizi mi açamıyorsunuz? Hemen bir simli far alıp göz kapaklarınıza uygulayın. Gözleriniz açık gözükecektir.

 

 

 

Doğal fakat dikkat çekici bir görünüme kavuşmak istiyorsanız dudak renginizin iki ton koyusu olan pembe renkte bir ruj sürmeyi deneyin.

 

 

 

Suda akmayan makyaj ürünlerini çıkarmak için özel temizleyici ürünler kullanılması gerekir. Bu işlemi zeytinyağı yardımı ile de yapabilirsiniz.

 

 

 

Dudaklar en çok uyurken nemini kaybeder. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa yatmadan önce kalın bir tabaka hâlinde dudak kremi sürün.

 

 

 

Doğal bir cilt görünümüne sahip olmak için fondöten öncesi cildinize krem veya vazelin uygulayın.

 

 

 

Sabahları şiş görünen vücudunuzun bu görüntüsünden hoşnut değilseniz, sabahları kalkar kalkmaz yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

 

 

 

Rimel sürerken kirpiklerin üst kısımlarına da rimel uygulamayı unutmayın.

 

 

 

Her zaman makyajınızı çıkartırken yüzünüzü 2 kez yıkayın. İlki makyajı temizlerken ikincisi gözenekleri temizleyecektir.

 

 

Kapatıcıyı her zaman cilt renginizde seçmelisiniz. Cilt tonundan açık ya da koyu renkte seçilen kapatıcı kapatılmak istenilen bölgeyi daha çok gözler önüne serer.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol