Öğretmen Diyarı

Her Kadının Bilmesi Gereken 8 Giyim Hilesi

Eğer şık ve stil bir kadın olmak istiyorsanız, giyinmenin inceliklerini öğrenmeniz gerekiyor. Modayı takip ederken aynı zamanda da stil ortaya çıkarmak ince ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde şık olsanız da asla stil bir kadın olmanız mümkün değildir.

Aslında şık bir kadın olmak kadar stil bir kadın olmak da çok kolaydır. Kadınların stil konusundaki başarısızlıkları, modanın küçük hilelerini kullanmamalarından kaynaklanıyor.

İşte her kadının bilmesi gereken, Monostilo’dan küçük moda hileleri…

 

Baştan aşağıya siyah giymenin ince gösterdiğini herkes biliyor mu dediniz? Peki, tüm renklerin koyu tonlarının aynı etkiye sahip olduğunu söylersek? Baştan aşağıya tek bir renk giydiğinizde vücudunuzda kesinti olmayacağı için hem daha uzun hem de daha ince görünürsünüz. Gömleğinizin üzerine kazak giydiğinizde yarattığı potluk sinir bozucudur. Üstelik içindeki gömlek desenli ise o desenlerde kazağınızdan belli olur. Çözüm ise; gömleğinizin üzerine askılı bir badi ve sonra kazağınızı giymekte saklı!

Korse kullanmak yerine kalın kemerleri tercihe edebilirsiniz. Bel bölgenizi en az bir korse kadar toparlayacaklardır. Ancak yerleri tam beliniz olmalıdır daha aşağıda kalçalarınızın daha geniş görünmesine neden olurlar. Yağlı saç günleri için fırçanıza dökeceğiniz talk pudrası kesinlikle kurtarıcı olacaktır. Daha şık bir yöntem ise saçınıza bandana şeklinde takacağınız ipek bir eşarptır!

Yüksek bel pantolonlar daima boyunuzu daha uzun gösterir ancak hem yüksek bel hem de İspanyol paça bir pantolon denerseniz hem ince hem de uzun görünmeniz garantidir.Yuvarlak kesimli ayakkabılar ayaklarınızı daima daha küçük gösterir. Özellikle yuvarlak burunlu bot modelleri ile ayaklarınız daha zarif ve küçük duracaktır.

Çanta alırken dikkat edilmesi gereken şey onun boyunuz ile orantısıdır. Büyük bir çanta gerçekten uzun boylu değilseniz kısa ve basık gösterir. Uzun boylular için de tam tersi geçerlidir. İnce çoraplar genellikle ayakkabılar içinde gerilir ve burun kısımlarından yırtılırlar. Bunu engellemek için çorabınızın içine önce açık ten rengi dikişsiz bir patik çorap giyebilirsiniz.

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim