Öğretmen Diyarı

HAYATINIZI GÜZELLEŞTİRECEK 5 ŞEY!

 1-HOBİLER-KOLEKSİYONLAR 

İnsanın hobisi olması, bir şeyin koleksiyonunu yapması, onu biriktirmesi, her yerde ondan araması harika bir şey! Ben oje-takı ve kahve fincanı koleksiyoneri bir insanım. Değişik bulduğum ve kullanabileceğim her renk ojeyi alırım, oje bakmaya dışarı çıkarım, gezerim. Takı konusunda çok hassasım, iki tane dolabım 6 tane çekmece dolusu takım var ve hala yurt içinden, yurt dışından alırım, mücevher kısmı şimdilik yeni evli seviyesinde olsa da pırlantaya bayılırım. Kahve fincanına gelince! Bence benim için en özel koleksiyon orada çünkü yaşanmışlıkları olan fincanları toplarım. Vefat etmiş yakınlarımdan, evinde büfesinde kendi istemesinden kalmış ve anısı olan fincanlardan, bana özel zamanlarda hediye edilmişlere kadar, hemen hemen hayatımdaki her özel insandan bir kahve fincanım bulunur, kimi eşli, kimi tek… Siz de kendinize en çok sevdiğiniz, en çok kullandığınız şeylerin koleksiyonunu yaparak bir hobi edinebilirsiniz. Bu edinmiş olduğunuz hobi sayesinde hem kendi kendinize çok daha verimli vakit geçirecek hem de etrafınızca bir kimlik sahibi olacaksınız.

 

2-İYİ ŞEYLER YEMEK

Dengeli-sağlıklı beslenmek bir yana iyi şeyler yemek bir yana… Kahvaltıdan, akşam atıştırmasına kadar her öğününüz çok değerli çünkü siz bir konteyner değilsiniz! Bu yüzden sevdiğiniz şeyleri yemek, iyi gıdalarla beslenmek, alanında meşhur restaurantları ziyaret etmek, bir yere gitmeden önce o yer hakkında yemek bilgisi edinmek vb.. harika şeyler! Öncelikle beğendiğiniz, damak tadınıza uyan mutfağı seçebilirsiniz, bu sayede hangi yemeklerin hangi restaurantlarda servis edildiğini daha rahat kestirebilir ve ona göre rotanızı belirleyebilirsiniz. İyi şeyler yerken, iyi ekmekler tüketmeyi de unutmayın. İster diyette olun, ister mantıken yeni besinlere çok kapalı, deneyin! Ekmek çeşitlerinin iyisi de inanın kendinizi çok iyi hissettirecek!

 

3-KAHVE -ÇAY AŞKI

17 yaşına kadar hiç kahve içmemiş bir insan olarak dünya üzerinde daha büyük bir kaybım olmadığını düşünüyorum, tabi ki somut olarak! Bu arada 17’den 26 yaşına kadar da yalnızca türk kahvesi içmişliğim var, çok şükür ki artık americanosundan lattesine hepsini içebiliyorum!

Kahve kadar ayıltıcı özelliğe sahip, kendinizi iyi hissettiren veya mükemmel bir ara öğün olan başka bir içecek yok! Öncelikle bu konuda anlaşalım, çay bile burada farklı bir segment çünkü çay içen insanlar yanında mutlaka atıştırma gereksinimi duyuyor. Kahve öyle değil çok daha farklı bir içecek ve inanın kendinizi iyi hissettiriyor!

İsterseniz kahvaltı sonrasında, isterseniz akşam yemeği sonrasında, dilerseniz istediğiniz bir arada yavaş yavaş kahve tüketmeye başlayın! Onun da iyisini için, onun içinde gezin, iyi kahveci bulduğunuzda durun, deneyin ve kendinize bu sayede güzel, zevkli ve şık gözüken bir alışkanlık edinmiş olun! Çaya gelince, 1001 çeşidinin olduğu, benimse en çok beyaz çikolatalı ve meyve aromalı bitki çeşitlerini sevdiğimi yine çok faydalı bir içecek çay! Onun da çok güzel servis edildiği yerler var,aynı hobiniz çay için de olabilir. Tabi ki şekersiz tüketirseniz çok daha iyi olur:)

 

4- AKSESUAR KULLANIN!

Bir beyaz t-shirt, bir siyah elbise, ya da sade bir kıyafet üzerine kullanacağınız aksesuarlar size kendinizi o kadar iyi hissettirebilir ki! Bazı günler tiroid rahatsızlığımdan dolayı çok şiş uyanırım, yüzüğüm parmağımı sıkar, canavar gibi şişer ellerim, yüzüm çok zevksiz uyanırım, bir şey giymek istememe durumu nadir de olsa böyle zamanlarda karşıma çıkar, o zamanlarda yaptığım en motive edici şey, takılarımı takmak ya da en sevdiğim şapkalarımla kombin oluşturmak olur! Tabi yeni dönemde bere gibi kullanabilen saç aksesuarları da favorim. Bir kere ne giyerseniz giyin odak noktası aksesuarınız olduğu için kendinizi daha iyi hissedersiniz, o gün neyinizi kim miye övsün diye düşünseniz bile, aksesuarınız size en güzel iyiliği yapar. Bu yüzden ister modunuzda olsun, ister özellikle o gün kullanmak isteyin aksesuarlarınızı eksik etmeyin!

 

5-HAREKET!

Belki de hayatınızı en çok değiştirecek şey!

Hareket edin, hiç bir alanınız yoksa, merdiven çıkın, ev işi yapın ama mutlaka hareket edin! Hareket eden insanların bir kere algısı daha açık oluyor, sabahları çok daha dingin uyanıyor, çok daha sağlam, sağlıklı çalışıyor ve özgüveni artıyor. Bu yüzden yapabiliyorsanız spor yapın, mümkün olduğu kadar çok yürüyün, hareketi hayatınızdan eksik etmeyin!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol