Öğretmen Diyarı

Hangi Erkek İsmi Kadınlara Neyi Çağrıştırıyor

Arkadaşlık çağrıştıran isimler

Barış, Berk, Burak, Buğra, Bülent, Berkay, Can, Çağlar, Fatih, Emre, Arda, Armağan, Bora, Çağdaş, Çınar, Özgür, Serhat, Kaan, Tuna, Yaman, Yiğit vb. isimler genellikle kadınlarda arkadaşlığı çağrıştırır. Bu isimlerdeki erkeklere kadınlar daha çok dost olma veya arkadaşlık kurma eğilimiyle yaklaşır.


Çekici bulunan isimler

Yankı, Yarkın, Uygar, Arat, Tibet, Tansel, Doruk, Toprak, Kerem, Tarkan, Kartal, Atmaca, Kıvanç, Kenan, Ezel, Nejat gibi tok ve soylemesi baskın isimler genellikle kadınlar tarafından çekici bulunur ve derin anlam taşır.


Aile babası isimleri

Ahmet, Mehmet, Ali, Nuri, Salih, Ozan, Hakan, Ender, Soner, Selim, Güven, Engin, Cüneyt, Cengiz, Bahadır, Akın, Anıl, Mustafa, Ufuk, Başar, Alpay, Erman vb. klasik isimler kadınlarda genellikle aile babası isimlerini çağrıştırır. Kadınlar genellikle bu tarzda isimlere sahip erkeklerle evlilik düşünürler ya da evliliğe yönelik adımlar atarlar.


Etkileyici isimler

Barlas, Celayir, Çelebi, Vargın, Aykon, Betim, Dirim, Ilgar, vb. isimler kadınlarda genellikle etkileyici izlenimler bırakır. Bir kadın nadir bulunan bir isimderi erkekle görüştüğü zaman kadın için erkek son derece etkileyici ve görkemli bir izlenim bırakır.


Gizemli adam hissi uyandıran isimler

Koral, Kuday, Odkan, Pars, Sarper, Sipahi, Süer, Yalım, Yılaydın gibi isimler son derece kolay söylenilebilir gibi görünen ancak söylerken gizemini koruyan isimler genellikle bu kategoriye aittir. Bu kategorinin isimleri genellikle ebeveynlerinin isimlerinden türetilmiştir. Spesifik anlam taşır ve buğulu isimlerden oluşan bu kategori kadınlar için oldukça etkileyicidir.


Sanatçı ruhu var denilen isimler

Tuval, Tanbolat, Diyez, Sanat, Tuğşat, Eronat, Nota, Arya, Şiir, Renk vb.isimlerden oluşan bu kategori erkeklerde sanatsal bir ruh olduğu anlamını taşır. Bu kategorinin isimleri genelde sanat terimlerinden oluşur.


Samimi bulunan isimler

Uğur, Uzay, Serhat, Ekrem, Yetkin, Tunç, Özgür, Rüzgar, Görkem, Engin, Çağrı, Aykut, Bekir, Yıldırım, Ünal, Yunus, Oktay, Ferdi vb. isimler son derece sıcak ve samimidir. U tarzda isimler genelliklerde duyanlarda sıcak ve sevimlilik hissi uyandırır. Bu yüzden kadınlara samimi ve sıcak gelir.


Seksi bulunan isimler

Taylan, Meriç, Atakan, Alphan, Oytun, Ayaz, Ege, Kuzey, Demir, Doruk, Aşkın vb. gibi isimler genelikle kadınlarda çekiciliği ve seksiliği çağrıştırır. Gücü temsil ederler ve genelde az rastlanan isimlerdir.


Çağrışımı olmayan isimler

Genellikle belli bir kategoriye koyulamayan isimler vardır. Bu isimler ise şunlardır: ani, Feridun, Hamit, Fehmi, Abidin, Bahri, Coşkun, Necati, Remzi, Vedat, Zihni vb.


http://www.kadinlarduysun.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim