Öğretmen Diyarı

Hangi Burçlar Rüyalardan Etkilenir?

Astrolog Su Karakuş, rüyaların astrolojinin ilgi alanına girmediğini ama bazı burçların doğum haritası ile kişilerin rüyaları arasında doğrudan ilişki olabileceğine dikkat çekiyor.

Rüyalar, ya bize mistik haberler ve ilhamlar getiren, rehberliğinden yararlandığımız işlevi ve gizemi hala çözülememiş algılardır ya da bilinçaltımıza kaydettiğimiz günlük olayları, korkuları, duyguları yansıtan aynalardır. Sipiritüalistler, parapsikologlar ve psikiyatrisiler rüyalarla ilgilenen gruplardır.

Astrolojik açıdan bir doğum haritası kişilerin rüyaları ve rüya rehberliği hakkında geniş bilgi verebilir.

Örneğin Koç, Yay, Balık, Yengeç ve Aslan burçları rüyalarla yakından ilgilidir.

Rüyalarımızla olan ilişkimizi burcumuzdan bir önceki burç belirler. Örneğin; Koç burcu için Balık burcu rüya dünyasının kapısını aralar. Bu durum sezgisel alan rüyalarını açıklar.Yay için Akrep, yani bilinmeyen ve gizeme duyulan merak sezgileri yükseltir, rüyalara olan ilgiyi artırır. Aslan için Yengeç, yani duyuların ve duyguların zenginliği rüyayla ilişkiyi güçlendirir.

Bunun yanı sıra Balık ve Yengeç burçları rüyalarla doğrudan ilintilidir. Balık burcu genel olarak hayalleri ve rüyaları simgelemekle birlikte, Yengeç burcu hayatta kalabilmek için rüyaların rehberleriğinden en güçlü şekilde yararlanan burçtur. Genellikle yengeçlerin rüyaları olduğu gibi dümdüz çıkar.

Koç:

Koçların rüyaları genellikle rehber rüyalardır. Hastalanacağı zaman kabus, güzel bir olay yaşayacağında yeşillik, deniz, mavi görür.

Boğa:

Boğa burcunda olanlar rüyalarına değil günlük olaylara önem verir. Rehber olarak mantığını kullanır. Düşmanlığı öne almayan temiz kalbiyle zaman zaman öncü rüyalar görebilir.

İkizler:

İkizler ise Rüyaları genellikle bilinçaltına attığı olaylar ve acılarla doludur. Geçkin yaşlarına kadar okul anılarını rüyasında görebilir.

Yengeç:

Yengeçler rüyalarını gördüğü şekliyle günlük hayatında yaşar. Savunmasızlığını rüyalarının öncülüğünde kendini koruyarak tolere eder.

Aslan:

Aslan burcu olanlar rüyaları kadar sezgileri de rehber olarak kullanır. Rüya günlüğü kullanmak konusunda çok disiplinli davranabilir.

Başak:

Başak burcu insanları rüyaları gelişmiş anksiyete eğilimi nedeniyle kabus veya bilinçaltı rüyaları şeklinde olur. Gördüğü rüyaları hatırlayabilmesi için zihinsel olarak sağlıklı olmalıdır.

Terazi:

Teraziler rüyalarını genellikle hatırlamaz. Hatırladığında ise mantıklı simgesel açıklamalar bulmaya çalışır. Rüyalarının sembolik dilini çözmeye çalışır.

Akrep:

Akrepler rüyaları kabus, gizem, cinsellik içeriklidir. Hatırladığı rüyaları mutlaka geleceği de işaret eder. Düşme korkusu rüyalarına mutlaka yansır.

Yay:

Yay burcundakiler rüyalara önem verir. Sezgilerine ve rüyalarının gerçekleşeceğine inanır. Bu konuda deneyimlerinden yararlanır.

Oğlak:

Oğlaklar rüyalarını hatırlamayan burçlardandır. Kafası ve bilinçaltı güvenlik, para, kariyer konuları ile o kadar meşguldür ki güvenliğe ve uçmaya, düşmeye dönük rüyaları sıklıkla görür ancak hatırlayamaz.

Kova:

Kovalar uçmak, olağanüstü güçlere sahip olmak rüyalarının vazgeçilmez figürleridir. Fantastik rüyalar görmekten hoşlanır. Rüyalarının sembolik dilini mutlaka çözer.

Balık:

Balıklar ise rüyaları bilinçaltının zor anılarını yansıtır. Rehber ve geleceği anlatan rüyaları sıklıkla görür. Rüya görmek için uykusunu uzatmaya çalışır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim