Öğretmen Diyarı

Hala İzlemeyenler için Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Aamir Khan Filmi

Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de hatrı sayılır hayran kitlesine sahip olan Aamir Khan’ın en çok beğenilen 5 filmine aşağıda yer verdik. 

1. 3 Idiots (3 Ahmak)

Hindistan’da tüm zamanların en yüksek gişe rekorunu ve hasılatını yapan 3 Ahmak filmi, üniversitede mühendislik öğrencisi olan Farhan Qureshi, Raju Rastogi ve Aamir Khan’ın oynadığı Shamaldas Chanchad karakterlerinin dostluklarını ve hayat hikayelerini anlatırken, eğitim sistemini de hem mizah hem de dramla karıştırarak eleştirir. 2009 yapımı olan 3 Ahmak filminin IMDB skoru an itibariyle 8.5’tir. 3 Ahmak filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

2. Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar)

Taare Zameen Par isimli 2007 yapımı olan bu Aamir Khan filminde, harf ve sayıları tanımakla ilgili sıkıntılar yaşayan ve bu yüzden çevresi tarafından küçük düşürülen küçük Ishaan’ın resim öğretmeniyle başlayan ve hayatını değiştiren maceraları anlatılır. IMDB skoru 8.5 olan Taare Zameen Par, aynı zamanda en iyi 250 film listesinde de yer almaktadır. Taare Zameen Par fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

3. Ghajini


2008 yapımı psikolojik gerilim filmi olan ve Akıl Defteri’nden uyarlama olan bu Aamir Khan filminde göz yaşlarınızı tutamayacaksınız. Oldukça sürükleyici olan Ghajini filminin fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

4. Rang de Basanti (Sarıya Boya)

3 saate yakın süren ve başrolünü Aamir Khan’ın üstlendiği bu film, Yeni Delhi’de okuyan üniversite öğrencisi gençlerin, İngiltere’den, 1920’lerde yaşamış 5 devrimci gencin belgeseli çekmek için Hindistan’a gelen İngiliz yönetmenle tanışmasıyla başlayan maceralarını konu alıyor. 2006 yapımı olan ve IMDB skoru 8.5 olan Rang de Basanti’nin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

5. Fanaa (kayboluş)

Aamir Khan ve Kajol’un başrolünü oynadığını Fanaa filmi, oldukça güzel ancak görme engelli olan Zooni isimli kadının, tur rehberi olan ve Aamir Khan’ın canlandırdığı Rehan’la karşılaşır ve olaylar gelişir. 2006 yapımı olan Fanaa filminin fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Bonus: PK (Peekay)

Tavsiyeleriniz üzerine eklediğimiz PK, Rajasthan’a bir araştırma görevi için gelen ve aracının çalışması için gereken aparatı çaldıran PK isimli uzaylının şehirdeki maceralarını konu alır. 3 Idiots’un yönetmeni Rajkumar Hirani tarafından yönetilen, başrolde Aamir Khan’ın olduğu 2014 yapımı PK filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

http://n99.org

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
alper 2 yıl önce

dhoom 3 ü unutmayın :)

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim