Öğretmen Diyarı

Hababam Sınıfı film serisinde öğretmenler ve ders branşları eşleştirmelerinden hangisi yanlıştır?
Hababam Sınıfı film serisinde öğretmenler ve ders branşları eşleştirmelerinden hangisi yanlıştır?
A. Badi Ekrem - Beden Eğitimi B. Paşa Nuri - Tarih C. Akil Hoca - Felsefe D. Şevket Hoca - Kimya

Hababam Sınıfı'nın Efsane Öğretmenleri Unutulmaz karakterleri ve replikleriyle Yeşilçam'ın başyapıtlarından biri olan Hababam Sınıfı'nın efsane öğretmenlerini, yaklaşan Öğretmenler Günü öncesi bir kez daha hatırlayalım, gülümseyelim. :)
Hababam Sınıfı'nın Efsane Öğretmenleri Kel Mahmut Özel Çamlıca Lisesi'nin müdür yardımcısı ve tarih öğretmeni, nam-ı diğer Kel Mahmut. Hababam'ın her türlü haylazlığını yakalayan Mahmut Hoca, babacan tavırlarıyla okuldaki tüm öğrencilerin sevgisini kazanmış efsane bir öğretmen. Badi Ekrem Her zaman fit, her zaman çevik ve zeki. Bu muhteşem vücutla yapamayacağı bir hareket yok. Ahh bir de Hababam'ın oyunlarına gelmese...

Külyutmaz Necmi

Onun dersinde kopya çekmek cesaret ister. Necmi Hoca kül yutmaz, yakalar. Tabii Hababam'ın kopya çekme mahareti karşısında maalesef çok da bir şey yapamaz. Kimyacı Şevket Hoca Şevket Hoca teorik değil, pratik bilgiyi benimser. Laboratuvarda öğrencileriyle birlikte bol bol deney yapar; fakat o derste Hababam varsa bir şeyler nedense hep ters gider.

Akil Hoca Özel

Çamlıca Lisesi'nin matematik öğretmeni. Gözleri pek iyi seçmez. Hababam'ın müfettiş şakalarıyla başı dertte. Paşa Nuri Nuri Hoca savaş anılarını anlatmaya başladığı an Hababam'da ders kaynar. Marşlar söylenir; hatta mehter takımı eşliğinde maça bile gidilir.

Semra Hoca

Genç edebiyat öğretmeni Semra Hoca Çamlıca Lisesi'ne gelir. İnek Şaban'ın Semra Hoca'ya duyduğu aşk Hababam için yeni bir eğlence haline gelmiştir. Çılgın Bakire Hürrem Kız oğlan kız Hürrem, sert mizacı ile Hababam Sınıfı'nın en efsanevi öğretmen karakterlerinden bir diğeri. Badi Ekrem'in ve Kimyacı Şevket'in ise gözdesi. Hürrem'in hal ve hareketleri Hababam'ın yeni haylazlıklarına temel oluşturacak cinsten.

Zühtü Hoca

Zühtü Hoca, edebiyat derslerinde beyitler okur, bizim Hababam, beyitleri kendilerine göre uyarlar. Zühtü Hoca: Vechi hurşidinize münevver demişler
İnek Şaban: Aman kaçalım hocam! Bekçi Hurşit'in eline lüverver vermişler yakalarsa sizi de vurur beni de.

Müfettiş Hüseyin Şevki Topuz

Müfettiş Hüseyin Şevki Topuz Okulu denetime gelen Hüseyin Şevki Topuz, Hababam Sınıfı'na geldiğinde işler değişir. İnek Şaban ve Güdük Necmi, müfettişin sorduğu soruların cevaplarını karıştırınca, müfettiş delirir.
Kaynak: http://www.haber46.com/kendi-dusen-aglamaz/hababam-sinifi-film-serisinde-ogretmenler-ve-ders-branslari-eslestirmelerinden-h244048.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim