Öğretmen Diyarı

Güne erken başlamanın faydaları

Çok fazla uyumanız vücudunuzun dinlenmesinden ziyade yorulmasına sebep oluyor. Kendinizi tazelenmiş ve dinlenmiş hissetmeniz için günde sadece 7 saat uyumanız yeterlidir. Ancak bir o kadar güne sabah 7’den önce başlamanız da günlük aktivitelerinizde belirleyici oluyor.


Sabahları erken kalkmanın en büyük faydası kendiniz için muhteşem bir kahvaltı hazırlamaya vaktinizin olmasıdır. Sağlıklı bir beslenme, ancak sağlıklı sabah kahvaltıları ile mümkün olabiliyor. Bu yüzden kahvaltınıza zaman ayırdığınızda gün içinde atıştırmalıklara daha az gereksinim duyacaksınız.


Güneşin doğuşunu izleyebilir, doğanın her sabah yeniden canlanmasına tanık olabilirsiniz. Yapılan araştırmalar güneşten önce güne başlayanların yaşam sevincinde artmaların olduğunu ortaya koyuyor.


Sabah duşlarına daha uzun vakit ayırmak da erken uyanmanın size sağlayacağı avantajlar arasında yer alıyor. Küvetinizi ılık suyla doldurup yarım saat banyo keyfi yapabilirsiniz. Tabi güne daha güzel başlamanın bir yolunu bulmadıysanız…


İşe ya da okula gitmek için yola yarım saat erken çıkmanız trafik keşmekeşini yaşamanızı önleyecek. Trafik derdi olmadan istediğiniz yere ulaşmanız ancak hayata biraz aha erken başlamanız ile mümkün olabilir. 

 

meleklermekani.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol