Öğretmen Diyarı

Giyindiğiniz renklere dikkat edin!

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi konusunda yapılan araştırmalara göre doğru renk seçimi başarı grafiğini ve mutluluğu etkiliyor.


Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi konusunda yapılan araştırmalara göre doğru renk seçimi başarı grafiğini ve mutluluğu etkiliyor. Gri ve siyah depresyonla özdeşleştirilirken bu iki renk kış mevsimin de vazgeçilmezleri arasında. Fakat kışı yaz gibi geçirmek isteyenler için hem sıcak hem renkli kıyafetler de var.

Renklerin insan psikolojisi üzerinde etkileri araştıran pek çok uzman siyah ve grinin yas ve depresyon renkleri olduğunu vurguluyor. Fakat bu iki renk aynı zamanda kış aylarının da değişmez iki rengi.

"Gri ve soğuk bir günün en iyi ilacı capcanlı yaz renklerine sahip kıyafetlerdir" diyen United Colors Of Benetton, rengarenk yün süveterler, bisiklet yaka kazaklar ve küçük cepli ve önden düğmeli örgü ceketler ile kışı renklendirdi.Kilit kavramlarının renklerin özgür şekilde yorumlanması olduğunu belirten Benetton, koleksiyonlarının temelini oluşturan örgü kıyafetlerin odak noktasının da renkler ve şaşırtıcı iplik uzunlukları olduğunu vurguladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol