Öğretmen Diyarı

Geleceğin Para Kazandıracak 5 Popüler Mesleği!


Enerji mühendisliği; Şirketlerin son zamanlarda bu alanda uzmanlaşmış kişilere ihtiyaç duyuyorlar ve gelecek dönemlerde bu ihtiyaç artacak sizde bu meslek adına özellikle MBA yaparsanız gelecekte büyük paralar kazanabilirsiniz.


Rüzgar mühendisliği;  Yurtdışında şirketlerin çoğunlukta ihtiyaç duyduğu rüzgar enerjisi günümüzde Türkiye’de de artış gösteriyor ve bu alanda bir eğitim almak istiyorsanız Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rüzgar Enerjisi Araştırma Merkezi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimi veriliyor. Mezunları iş bulma konusunda çok şanslı görünüyor.

 

Çevre Mühendisliği: eskilerde yüzüne bile bakılmayan bu meslek şimdi altın değerinde günümüz şartlarına uygun organik besin üretimi, gerekli arıtım tesislerinin kurulması ve çevre düzeni gibi bir çok alanda iş yükünü üzerine alan bu meslek sahipleri tabi işin kaymağını da yiyecek görünüyor.


AB uzmanlığı: Türkiye’nin Avrupa birliği süreci için meydana gelen bu meslek gelecek dönemin en çok kazandıran ve tercih edilen mesleği olacak bu iş alanında uzmanlaşmayı hedefleyen kişiler, bakanlığın yanı sıra özel şirketlerde de rahat bir şekilde iş imkanı sağlayabilirler.


İnternet gazeteciliği; benimde yaptığım bu meslek aslında araştırma ruhu olan ve yazmayı sevenler için oturduğu yerden para kazanmayı hedefleyen herkes için uygun. Bu alanda uzmanlaşan kişiler çeşitli internet sitelerinde, gazete ve televizyonların internet departmanlarına rahatça girebilirler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol