Öğretmen Diyarı

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin 5 Öneri

Çektiğiniz öz çekimler ayna etkisi sebebi ile sizi tersten okuyarak olduğunuzdan farklı görünmenizi sağlar. Bazen hiç fotojenik değilim dediğinizde olur. Size vereceğimiz bir kaç ipucu ile fotoğraflarda güzel çıkmak ne kadar basit bir işlem anlamış olacaksınız.


5. GülümseyinFotoğraflar Güzel Çıkmak İçin 5 Öneri (4)

 

Gülümsemek her zaman önemlidir fakat bir anı ölümsüzleştirirken daha çok önemlidir. Öncelikle kocaman bir gülümsemeyi ağzınıza yerleştirin, eğer yüzünüzde gamze var ise biraz yan durarak daha sevimli çıkmanızı sağlayın. Size yakışan gülümsemeyi aynada test edebilirsiniz.

4. Rengi Doğru Yakalayın

Fotoğraflar Güzel Çıkmak İçin 5 Öneri (5)

Renk bir fotoğrafın kompozisyonu için oldukça önemlidir. Mesela  yeşil bir ortamda fotoğraf çekiniyorsanız, mutlaka o rengi ortaya çıkaracak renkler tercih edin; kırmızı, fuşya, koyu yeşil gibi. Evde fotoğraf çekilirken, sarı bir duvarı tercih etmeyin, insanın ten rengine yakın bir yerde video-fotoğraf çekilmesi onu kötü gösterecektir. Ten renginize zıt bir yerde harika fotoğraflarınız olabilir.

3. Başınızı Öne Eğin

Fotoğraflar Güzel Çıkmak İçin 5 Öneri (2)

Başınız hava olmasın, çenenizi hafifçe öne eğin, kafanızı sağa çevirin. Hemen vesikalık pozlar aklınıza gelmesin… Evet mantık olarak benziyor ama siz portre poz veriyorsunuz, yüzünüzün düzgün durması gerekiyor.

2. Yan Profil Poz Verin

Fotoğraflar Güzel Çıkmak İçin 5 Öneri (1)

Yan profil fotoğraflar hep güzeldir. Öncelikle vücudunuzu 15 derecelik bir açıda tutun, kafanızı objektife çevirin, başınız hafif eğik, gözleriniz ile fotoğrafa bakın. Harika görüneceksiniz.

1. 3/1 Kuralına Uyum Sağlayın

Fotoğraflar Güzel Çıkmak İçin 5 Öneri (6)

Fotoğrafta en önemli noktalardan biridir. Fotoğraf makinesi kullanıyorsanız, ızgara özelliğinden faydalanın,  bu özellik bir çok telefonda da mevcut. Karenin 3/1’inde durun ve arkanızda ki kompozisyona da fotoğrafta yer verin. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bu çizgilerin kesişme noktasında ki nesne, insan, obje odaklanan şey olacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol